„Team Academy Uno se především specializuje na sportovní aerobik, kde naše svěřenkyně mají velmi dobré úspěchy na domácím poli. Velice rádi bychom ale vystrčily růžky a dostaly se i na mezinárodní soutěž,“ nezastírá ambice sedmnáctičlenného výběru děvčat trenérka Lenka Krupíková.

Nedávná historie

První družstvo, které s aerobikem v Novém Městě začínalo, neslo název 1. Aerobic Team Nového Města na Moravě. „Založila ho Dáša Kadlecová, která se stará především o nejmladší děti. Poté holky trénovala Petra Fuksová a nyní jsem je převzala já,“ popisuje Krupíková.

Nyní ji před vrcholem sezony čeká nelehká úloha: „Sedmnáctičlenný kádr na republice vystupovat nemůže. V pódiových skladbách bude vystupovat pouze deset členek týmu a připraveny budou dvě náhradnice,“ je líto trenérce, jenž by byla nejraději, aby vystupovaly všechny její svěřenkyně.

Trénink Svatby

Její družstvo nyní ladí formu a piluje choreografii. „Pódiovou skladbou je myšlena sestava aerobiku za pomoci náčiní či bez, kde se samozřejmě nejvíce hodnotí schopnosti děvčat, nápad a výraz,“ osvětluje Lenka Krupíková a dodává: „Náš tým bude na mistrovství bojovat se sestavou s názvem Svatba.“
Ať už však se její svěřenkyně umístí v sobotu 22. ledna jakkoliv, jedna věc Krupíkovou trápí už teď: „Moc rádi bychom rozšířily naše řady o nové členy a navázaly s nimi na dobré výsledky, ale o aerobik zatím nejeví zájem tolik děvčat, kolik bychom si přály.“