„Jsou to v podstatě zápasy bez pravidel. Zakázáno je jen málo, například štípání nebo kousání,“ popisuje ultimátní zápasy Radomír Fiksa ze Světnova u Žďáru nad Sázavou, který se tomuto sportu věnuje.

Majitele žďárského tetovacího salonu čeká 19. září turnaj v ultimátních zápasech v kleci v dánském městě Bodensee. Boj proti Dánům bude jeho druhou zkušeností s moderním adrenalinovým sportem na závodní úrovni.

„V květnu jsem byl v Praze a prohrál jsem na technické K.O.,“ svěřil se se svým výsledkem Radomír Fiksa. Do závodů v zemi severní Evropy vkládá větší naděje.

Fiksa už zahájil přípravu na zářijové závody. Trénuje dvoufázově - ráno běhá, během dne zdokonaluje techniku a chodí do posilovny. Součástí tréninku jsou i kliky, sedy lehy nebo sklapovačky. Nebezpečné rány od soupeře se nebojí.

„Tím, jak trénuji, se na rány připravuji. Vím, že nějakou dostanu, a tak ji čekám, nebojím se,“ tvrdí žďárský tatér. Radomír Fiksa není jediný reprezenant České republiky v ultimátních zápasech. Na závody do Dánska se společně s ním chystají také Vašek Štastný a Petr Monstr Kníže z Jihlavy.