Ještě nevybledly vzpomínky na skončený Pohár IBU a už je čeká další práce. V nevyzpytatelných zimních podmínkách připravují novoměstští organizátoři mistrovství republiky v běžeckém lyžování. V sobotu jsou na programu klasické závody (muži 10 km, ženy 5 km), v neděli pak volnou technikou (muži 15 km, ženy 10 km). Až na čestné výjimyk by měla startovat celá česká špička, několik přihlášek dorazilo i ze sousedního Polska.

Republikový šampionát však bude jen chutný předkrm před Zlatou lyží. Po dvouleté pauze se vrací na Vysočinu běžecký Světový pohár. Areál určitě bude znovu zaplněný, na programu budou distanční bruslařské závody (muži 15 km, ženy 10 km) a štafety.

„Formát sprintů, které u nás byly v roce 2014, nám zájem diváků nepřitáhne. To není nic pro tradiční Nové Město. Jsme rádi, že budeme hostit distanční závody a štafety," říká za sportovní klub Ladislav Slonek.

První březnový víkend bude vyhrazený v Novém Městě pro republikový šampionát biatlonistů, podstatně významnější akce se však ve Vysočina Areně bude konat na začátku letních prázdnin. Do vysočinského areálu se sjedou nejlepší bikeři z celého světa. Světový šampionát, jenž se bude konat od 1. do 3. července, bude zároveň poslední šanci na nominaci na olympijské hry v Riu de Janeiro. „To je velká výhra, nebude chybět nikdo, kdo v cross-country něco znamená," tvrdí prezident organizačního výboru Petr Vaněk.

Bohatý rok 2016 pak uzavře paradoxně začátek nové sezony. Do Vysočina Areny se vrátí Světový pohár v biatlonu. Loni přilákal do ochozů a na tratě sto tisíc diváků. „Rádi bychom pořádali i v budoucnu biatlonový Svěťák v předvánoční době, v tomto období není tak velká konkurence," vysvětluje šéf organizačního týmu Jiří Hamza.

V zázemí areálu kvůli tomu už stojí zásobník, do kterého by měla s očekávaným ochlazením začít sněhová děla chrlit sníh. „Předpověď je příznivá, my bychom potřebovali teplotu tak okolo minus osm až deseti stupni. To budou moci jet děla na plný výkon," vysvětluje šéf techniků Lubomír Buchta.

„Pokud by se to povedlo, mohlo by nás čekat celkem klidné mezidobí," přidává se Hamza a dodává: „Až tak bude, tak si oddechneme."

Vysočina Arena chystá den otevřených dveří

Nové Město na Moravě V rámci nedělního úvodního závodu oblíbené české série v běhu na lyžích ČUS Stopa pro život v Novém Městě na Moravě se uskuteční den otevřených dveří Vysočina Areny pro širokou veřejnost, zdarma se můžete zúčastnit i zajímavého sportovního programu pro celou rodinu.

Prologu ČUS SPŽ Vysočina Arena nabídne spoustu možností zasportovat si v nejmodernějším sportovním areálu u nás a zároveň poznat útroby Areny, běžně určené pouze pro největší světové biatlonové, lyžařské a MTB hvězdy.

Atraktivní závod

Každý návštěvník, včetně dětí, si v rámci doprovodného programu může zdarma vyzkoušet biatlonový a lyžařský trénink pod vedením trenérů Sportovního klubu Nové Město na Moravě. Ukázky modelového tréninku biatlonistů a lyžařů budou probíhat v blocích od 16.15. Registrovat se můžete v centru závodů od 15.00. Program je vhodný pro děti starší 8 let. Zdarma můžete využít i půjčovnu běžecké výstroje a testovací centrum Rossignol.

„Pro příznivce celoroční cyklistiky je určený večerní závod fatbiků s čelovkami na 20 km.

„Sněhové podmínky jsou konečně skvělé, mrzne a sníh bude padat po celý víkend. Přijeďte si užít nedělní odpoledne plné zimního sportování s celou rodinou a využijte jedinečnou příležitosti prohlédnout si profesionální zázemí sportovních akcí, které bylo mnohokrát ohodnoceno diváky, novináři i pořadateli nejvyšším oceněním," zvou zájemce novoměstští pořadatelé.

Program ve Vysočina Areně 2016

TERMÍN TYP ZÁVODU DISCIPLÍNA

8. 1 10. 1. 2016 IBU CUP Biatlon

13. 1. 14. 1. 2016 Přebor Policie ČR Praha Klasické lyžování

16. 1. 17. 1. 2016 MČR D+D Klasické lyžování

23. 1. 24. 1. 2016 FIS Světový pohár Zlatá lyže Klasické lyžování

2. 2. 4. 2. 2016 Akademické MČR Běh na lyžích

6. 2. 7. 2. 2016 III. díl Českého poháru D+D Biatlon

13. 2. 2016 Českomoravský pohár Běh na lyžích

14. 2. 2016 Párkové závody Běh na lyžích

20. 2. 21. 2. 2016 MČR žactvo Běh na lyžích

27. 2. 28. 2.2016 MČR žactvo Biatlon

4. 3. 6. 3. 2016 MČR dospělých a dorostu Biatlon

1. 7. 3. 7. 2016 MS MTB Horská kola

12. 16. 10. 2016 Mistrovství Evropy Canicross, bikejöring a scooter