HIPPOS ŽĎÁR N. S. B - SK SVP TROJAN JIHLAVA 9:4

Po čtyřech minutách odehraných pod tlakem se domácím podařilo vstřelit branku. Tlustý prokráčel středem hřiště, posunul Tlustošovi do rohu, ten rychlou přihrávkou zpět před branku na nehlídaného Sobotku a Hippos se ujal vedení. Za minutu a půl se situace v podstatě opakovala, jen střelec s nahrávačem se vyměnili. Sobotka z rohu naservíroval Tlustošovi, který nabíhal z druhé vlny, a bylo to 2:0. Jihlavu do zápasu vrátila branka z osmé minuty.

Ještě do první sirény přidali Žďárští třetí branku. Sobotka se znovu projevil jako nahrávač z rohu, tentokrát jeho pas zužitkoval Blažek.
Stejná dvojice si pro sebe rezervovala druhou třetinu. Už po 75 vteřinách se domácí mohli radovat z navýšení náskoku.

Jihlava ještě jednou korigovala, když si slabší chvilku vybral další z obránců. Ale opět zaúřadovali Blažek se Sobotkou a domácí do třetí třetiny vstupovali s jasným vedením 6:3. To ještě navýšili hned v páté minutě poslední části.

O další branky Hipposu se postarali Tlustý a v přesilovce po Tlustošově přihrávce Dvořák. Poslední slovo měla Jihlava, jejíž střela z ostrého úhlu překvapila gólmana Krátkého.

Branky Žďáru: Blažek 5, Tlustoš, Sobotka, Tlustý, T. Dvořák, asistence: Sobotka 4, Tlustoš 2, Staněk. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Třetiny: 3:1, 3:2, 3:1.

DUKLA RANGERS TÁBOR – HIPPOS ŽĎÁR N. S. B 9:4

Žďár se ujal vedení, ale za minutu bylo srovnáno po hrubé chybě žďárské obrany. Hráči hostujícího týmu zapomněli na lehkost z utkání s Jihlavou, kupili chybu za chybou, jak v útoku, tak i v obraně. Během pár okamžiků se Tábor dostal do čtyřbrankového vedení.

O snížení se pár minut před koncem postaral Tlustý. Naopak v klidu hrající Tábor přidal ještě dvě branky.

Na začátku poslední části mohli hráči Hipposu snížit při přesilové hře. Ale ani Sobotka ani Staněk, kteří stáli tváří v tvář gólmanovi Jihočechů, se prosadit nedokázali.

Hosté se vrhali do útoku i v pěti hráčích ve snaze zvrátit nepříznivý stav. Na branku Blažka ale měli domácí připravenou bleskovou odpověď. Stejné situace se odehrála i o pár minut později.

Branky Žďáru: Vábek 2, Tlustý, Blažek, asistence: Blažek 2, Sobotka. Vyloučení 1:2. Třetiny: 5:2, 2:0, 2:2.