Na výborný výsledek z minulého týdne navázal čerstvý mistr Evropy Jiří Ročárek, který se v hlavním závodě na 42 kilometrů klasickou technikou představil ve vynikající formě a drtivým nástupem ve druhé polovině závodu zvítězil s náskokem více než čtyř minut na druhého Němce Olivera Wünsche. Hned za ním dorazili do cíle Miroslav Janošec, Dušan Augustiňák a Tomáš Kyncl, kteří tak korunovali fantastický počin klubu z Novoměstska.

Pohodu prokázala i Adéla Boudíková. Ta si ve čtvrtek dojela pro akademický titul na 5 km klasicky, páteční studentská měření vynechala a radši vyrazila na západ, aby si v neděli vychutnala radost z šumavského vítězství na 23 km klasicky.

Snad forma vydrží

Už o tomto víkendu mohou lyžaři na úspěchy navázat na domácí Zlaté lyži. Nově přebudovaná Vysočina arena hostí již 75. ročník věhlasných závodů, které jsou součástí Slavic cupu a Českého poháru. „Kromě tradičních účastníků jako je ČR, Slovensko a Polsko přijedou i lyžaři z Maďarska, Lucemburska, Brazílie a dokonce je nahlášených i osm závodníků z USA. Srdečně bych chtěl diváky touto cestou pozvat na zajímavé závody, jejichž hlavním partnerem je novoměstská firma Sporten," řekl předseda SK Nové Město Josef Krška.

Program Zlaté lyže

Sobota prolog volnou technikou (10.00): Ženy a juniorky (3,3 km), muži a junioři (4 km).

Neděle handicapový start klasickou technikou (9.30): Ženy a juniorky (10 km), muži a junioři (15 km).