I. LIGA

NOVÉ VESELÍ – CHODOV 23:24

Diváci v Novoveseslké hale viděli od úvodních minut velmi rychlou a kombinační házenou založenou na výborné obraně obou celků. To se také odrazilo v naprosté vyrovnanosti výkonu, kdy obě mužstva v průběhu utkání odskočili maximálně na rozdíl dvou branek. Úvod zápasu doprovázelo několik nepřesných pokusů obou soupeřů a velká řádka nastřelených tyčí, a to především od Nového Veselí. Proto také první půle skončila velmi hubeným stavem 10:10.

Ve druhém dějství, za stavu 12:13 hráli domácí v oslabení, přesto si vybojovali sedmimetrový hod a 2 vyložené šance. Vše však zůstalo nevyužito. S rozdílem jedné branky ve skóre se hrálo až do 48. minuty, do stavu 18:18. To měli výhodu přesilovky domácí, kterým se podařilo zvýšit na 20:18. O dvoubrankové vedení však v zápětí přišli. O tři minuty později vedli borci z Vysočiny opět o dva góly a zdálo se, že soupeř se na větší odpor již nezmůže. Neproměněné šance však hosty opět postavili na nohy. Drama vyvrcholilo čtyři sekundy před koncem, když domácí díky sedmimetrovému hodu vyrovnali na 23:23. Nedůslednou obranou však v poslední vteřině inkasovali a prohráli 23:24.

„Prohrát dvakrát za sebou rozdílem jediné branky je velmi nepříjemné. V obou utkáních jsme nebyly horším týmem a na těchto prohrách neseme zodpovědnost i my trenéři. Na druhou stranu, pokud neproměníme sedm vyložených šancí ve druhém poločase, nemůžeme v této soutěži vyhrávat. Zde není snadného soupeře a všechny celky hrají v plném nasazení až do samého konce. Navíc družstvo Chodova bylo nepříjemné svou agresivitou a velmi rychlým pojetím hry. Mrzí nás posledních pět minut, které jsme vůbec nezvládli jak po herní, tak i taktické stránce. V tuto chvíli už se nemůžeme vymlouvat na nezkušenost, jsou to prostě chyby, kterých se my trenéři i hráči musíme vyvarovat. Věřím, že se z těchto střetnutí poučíme, zvedneme hlavy a vykročíme sebevědomě do dalších soubojů,“ dodává k utkání asistent trenéra Tomáš Studený.

Branky Nového Veselí: Dav. Šůstek 7, Pav. Najman 5, Petr Najman 4, M. Hajčman 3, Klíma 2, Strejček 1, Smrčka 1. ŽK: 3:1. Vyloučení 3:7. Poločas: 10:10.

II. LIGA

JULIÁNOV – V. MEZIŘÍČÍ 18:27

Meziříčské družstvo zajíždělo na půdu Juliánova s jasným cílem vyhrát a odrazit se ode dna tabulky. Dobrá příprava na zápas se projevila již v úvodu utkání, když se hostům podařilo vytvořit tříbrankový náskok. Solidně organizovaná obrana, s výborně chytajícím Liborem Kotíkem, znamenala šestigólový odstup v poločase, který mohl být ještě vyšší, ale bohužel se nepodařilo proměnit několik vyložených šancí.

V úvodu druhého dějství ještě Juliánov vystrčil drápky a díky několika přesilovým hrám snížil, ale pověstný hřebíček do rakve zaklepl Brňanům zkušeně bránící Pavel Kříbala z trháku. Od té chvíle už hostující hráči soustředěným výkonem dovedli duel do vítězného konce. Střelecky se dařilo probuzenému kanonýrovi Víťovi Večeřovi. Do zápasu nastoupil Vojta Hron, který ve Velkém Meziříčí hostuje z Nového Veselí a s jeho příchodem by se měla zlepšit útočná hra přes pivota.

Sestava a branky V. Meziříčí: Kotík, Stoklasa – V. Večeřa 8, Petr Kříbala 3, J. Kaštan 3, Chlubna 3, Konečný 3, Fischer 2/1, Živčic 2, M. Kříbala 2, Pav. Kříbala 1, Matušík, Necid, V. Hron. Sedmimetrové hody: 8/5 - 2/1. Vyloučení: 5:11. Poločas: 10:16.

II. LIGA ŽEN

VESELÍ N. M. – V. MEZIŘÍČÍ 26:25

Domácí tým byl od úvodních minut daleko důslednější v obranné fázi. Také v útoku se dokázal po velmi dobře sehraných a zejména rychlých kombinacích častěji dostávat do bezprostřední blízkosti branky V. Meziříčí, díky čemuž si udržoval chvílemi až sedmibrankové vedení. Viditelná „nadvláda“ a uspokojení Veselských v dalších minutách dalo naopak šanci hostujícím hráčkám, které však místy až trestuhodně zahazovaly vyložené šance.

Po přestávce svítilo na světelné tabuli skóre 13:9. Obraz hry se začal postupně vyrovnávat, díky zlepšení zejména obranné fáze začaly postupně hráčky ze Žďárska dotahovat a za stavu 18:19 už dokonce o jednu branku vedly. Následně, po sérii rychlých brejků, si stále udržovaly nadějné vedení 20:22. Závěrečné minuty však opět patřily hráčkám Veselí. Dvě hrubé chyby v rozehrávce a další chyby v útoku rozhodly, že body za výhru zůstanou na palubovce Veselí nad Moravou.

Sestava a branky V. Meziříčí: J. Lavická, M. Zelníčková – T. Hammerová 7, J. Hrůzová 6, J. Klusáčková 4, Š. Dvořáková 2/1, J. Chlubnová 2, Z. Plachetská 1, D. Svobodová 1, M. Fischerová 1, I. Salašová 1, R. Vidláková. Vyloučení 1:2. Poločas: 14.11.