Vyrostla na místě, kde se před tím nacházely tenisové kurty, kvůli ní padla i řada stromů. Samotná výstavba přinesla i problémy. Původně měla být dokončena už na začátku 2006, ale nakonec došlo k několikatýdennímu zpoždění.

Za něj mohly komplikace se zemními pracemi. Po vybagrování dna střelnice se totiž na místo natáhla voda z okolních pramenů. Odvodnění s sebou přineslo i prodražení stavby, a to zhruba o jeden a půl milionu korun.

K instalaci tak došlo až v listopadu, ale zpoždění harmonogram výstavby celého areálu rozhodně neohrozilo. První opravdu velkou akcí, Evropský pohár 13. 15. února 2007, prošla na výbornou. Už od prvních okamžiků se o ní začalo mluvit, ihned si získala své kouzlo.

Mezi závodníky získala přízviska jako „větrná“ nebo „nevyzpytatelná“.

To potvrdili i čeští závodníci, kteří však na ni pěli i chválu. „Tahle střelnice je super. Rozhodně snese to nejpřísnější měřítko srovnání s těmi z nejlepších světových areálů,“ tvrdí dlouholetý reprezentant Tomáš Holubec a dodává: „Určitě je však větrná, což občas dělá závody zajímavějšími.“

Svůj postřeh přidal i aktuálně nejlepší český biatlonista Michal Šlesingr. „Při střelbě je postrachem vždycky vítr. Nejen síla, ale i směr. Záleží, odkud fouká. Výhodnější bývají krajní stavy, ale nemusí to být pravidlo. Když fouká zleva, tak se vítr nárazem do bariéry u nižších stavů točí, a to může udělat pěknou paseku.“

Na točící se vítr upozornila i polská legenda Tomasz Sikora: „Závody v biatlonu se vyhrávají zpravidla na střelnici, tady to platí dvojnásob. Když fouká směrem od města, vítr se začne točit. Kdo si s tím poradí, má vyhráno.“

Možná i pro to na ni nedá dopustit česká naděje Veronika Vítková. „Já mám ale tuhle střelnici ráda. Právě proto, že je větrná. Když se ve své kariéře ohlédnu, tak jsme všechny své úspěchy posbírala právě na větrných střelnicích,“ překvapila svým postřehem.

Ať tak, či onak, poradit si s ní musí všichni. Na lednovém SP i příští rok na MS. Zítra pokračuje seriál dosavadními velkými akcemi. Tou první je Evropský roce 2007.