Zítra vstoupíte do své třetí třetiligové sezony v řadě. Pociťujete ještě vůbec nervozitu?

Nervozitu asi ani ne. Teď máme za sebou druhé kolo Českého poháru v Kostelci nad Orlicí, kde bohužel naše oslabená sestava prohrála a vypadla. Do ligy ale chceme vlétnout.

Výkony týmu mají stoupavou tendenci. V roce 2014 jste skončili se 42 body šestí, v minulé sezoně z toho bylo čtvrté místo při zisku 50 bodů. Z jednoduché matematiky mi vychází, že letos urvete stříbrných 58 bodů.

(smích) Samozřejmě by to bylo fajn, to nezastírám. Záležet taky bude na nových soupeřích.

Postoupivší Hustopeče nahradil z druhé ligy Vracov. Nováčkem vaší soutěže je navrátivší se Slatina-Brno a rezerva Řeznovic, která zastoupila místo Lanžhotu, jenž se odhlásil. Máte o nových soupeřích nějaké informace?

Vracov má velké zkušenosti. Před časem koupil první ligu, z té sestoupil a teď už se propadl až k nám do třetí. S ním to budou hodně těžké zápasy. Se Slatinou jsme už předloni hráli, teď se k nám vrací. A doufám, že Řeznovice B budou slabší, když budou mít v soutěži i áčko.

Jaké tedy jsou vaše ambice?

Nádherné by bylo, kdybychom se dostali na bednu. Loni nám o kousek utekla, i když před sezonou jsme ve čtvrté místo vůbec nedoufali. Bronz by byl parádní. Ale jednoznačným cílem sezony je udržení soutěže.

Tým bude opět stát na Tomáši Veselském, Janu Pluhařovi, Petru Palátovi, Janu Jírkovi a vás?

Ano, jinak bohužel není kde brát. A to ještě doufáme, že nám student medicíny Petr Palát odjezdí zápasy.

Kdo bude podle vás největším favoritem na postup?

Loni hodně stálo o vyšší soutěž Znojmo. Druhým kandidátem na jedno volné místo je pochopitelně Vracov.

Začínáte právě s loni druhým Znojmem a šestým Tišnovem. Hrajete doma, kde potřebujete bodovat. Na úvod vás nečeká nic jednoduchého, že?

Jde o těžké soupeře. Doufáme, že si s nimi poradíme tak, abychom v klidu zahájili sezonu. Rádi bychom po víkendu měli alespoň jednu výhru. Kdyby byly dvě, vůbec bych se nezlobil. (smích)

Jak jste vůbec spokojen s losem? V prvních dvou měsících hrajete téměř pořád doma.

Je to los, který neovlivníme. Pokud chytneme začátek, mohli bychom rychle nahnat body, dostat se na špici, uklidnit se a podávat dobré výkony. Problémem je přechod na plastové míčky.

To mi vysvětlete.

Celuloidový, který se používal od roku 1899, nahradí plastový. Jde o finanční lobby. Odteď bude hrát každý oddíl od krajského přeboru výš s jinými míčky, takže se zvětší rozdíly. Takže to, že teď hrajeme hodně doma, je vlastně možná výhoda. Ve druhé polovině sezony si to ale protrpíme venku, protože rozdíly mezi míčky jsou vážně velké jak ve váze, tak v šišatosti. Odskok je často úplně jiný.