NH Ostrava získala pouze čtyři ze čtrnácti odehraných utkání, dvakrát porazila Hradec Králové (3:2 a 3:1), 3:2 zvítězila nad městským rivalem KST a naposledy přidala v předehrávce výhru 3:2 nad Chodovem. V říjnu loňského roku prohrála v Havlíčkově Brodě s HB Ostrov 0:3. „Jsme jasný favorit a do Ostravy si jedeme pro vítězství. Nic jiného nás ani nemůže zajímat,“ poznamenal k nejbližšímu utkání trenér havlíčkobrodských stolních tenistů Tomáš Demek.

Přestože je aktuálně třetí od konce, zůstává NH Ostrava adeptem na sestup. V závěrečných čtyřech zápasech ji čekají všechny tři nejsilnější extraligové kluby a Liberec, který hraje o čtvrtou příčku v základní části soutěže. S Havířovem prohrála na podzim 2:3, s ostatními třemi jednoznačně 0:3. „NH Ostrava půjde do utkání naplno, už se nemá na koho šetřit, čekají ji samí silní protivníci,“ odhadoval trenér HB Ostrov.

Za NH Ostravu nastupují v extralize tři z kvarteta Oleksandr Tymofieiev, Miroslav Bindač, Vít Kadlec a Ondřej Květon, posledně jmenovaný hostuje na severu Moravy právě z HB Ostrov. „Ondra Květon naše kluky zná, pořád v Brodě trénuje. Umí překvapit, to samé platí pro Víta Kadlece. Kvalita bude ale v pátek na naší straně, musíme hrát zodpovědně a roli favorita potvrdit,“ dodával Tomáš Demek.

V Ostravě bude mít k dispozici Pavla Širučka, Tomáše Treglera a Tomáše Martinka, do zápasu naopak nezasáhne David Reitšpies.