„Být jedenáctí v zemi je hezké, ale nebudu zastírat, že jsme pomýšleli výš. Ve skupině jsme bohužel nezvládli klíčový první zápas nad nakonec třetím Ústím, většinu času jsme vedli, ale nakonec jsme prohráli o 2 body v prodloužení. Naším druhým soupeřem byli kluci z NH Ostrava, ti celé Národní finále suverénně vyhráli,“ popisuje trenér Rostislav Veselý první hrací den.

Po něm bylo jasné, že se Vlci do čtvrtfinále nepodívají. „Měli jsme na něj, je to obrovská škoda a pro nás všechny velké zklamání,“ štve ho. Pro většinu týmu totiž šlo o poslední minuty v minižákovské kategorii.

Skleslý tým následně nezvládl duel s Nymburkem. "Po první čtvrtině jsme vedli 21:12. Pak však přišel náš neuvěřitelný herní výpadek a vysoká porážka 50:75," říká kouč.

Jedinou výhru na turnaji si výběr Rostislava Veselého, Jana Danka a Radovana Beneše připsal v utkání o 11. místo, v němž přejel Písek.

Starší minižáci Basketbalového klubu Vlci Žďár nad Sázavou skončili na Národním finále pro dvanáct nejlepších týmů v zemi jedenáctí.  Foto: VLM/Jiří Bubák

Nejlepším hráčem družstva byl vyhodnocen Zbyněk Strážnický, Šimon Polívka byl nominován do All-Star týmu B.

"Kromě tří čtvrtin s BA Nymburk jsme na turnaji předváděli proti kvalitním soupeřům velmi dobrou hru. Všem hráčům je třeba poděkovat za vysoké nasazení v turnaji, pro většinu to byly poslední zápasy v minižácích, i za tréninkové úsilí během celé sezony. Rodiče hráčů zaslouží dík a uznání za podporu a povzbuzování během Národního finále," chválí Radovan Beneš.

Výsledky Žďáru – základní skupina: Ústí n. L. 52:54 p., NH Ostrava 41:55. O umístění: Nymburk 50:75, Písek 73:40.

Konečné pořadí: 1. NH Ostrava, 2. Opava, 3. Ústí n. L., … 11. BK Vlci Žďár n. S.

Body Žďáru: Polívka 46, Danko 37, Policar 24, Polanský 20, Beran 14, Dejmek 14, Pleva 13, Jaroš 12, Strážnický 10, Jeřábek 9, Kužel 8, Coufal 6, Pošvic 3, Haller, Hemza.