Do mysli se Šrailovi vkrádal nevydařený předchozí víkend v Alpen Cupu, v Toblachu třeba ve stíhacím závodě obsadil až 56. pozici, a skončil tak takřka na chvostu startovního pole. Tentokrát se však potkal s formou, což se projevilo už v kvalifikaci.

„Mám z toho radost, zvlášť poté, co se mi minulý týden na Alpen Cupu moc nedařilo. Před startem jsem měl trochu strach, abych byl mezi dvanácti postupujícími, ale zajel jsem druhý nejrychlejší čas, se kterým jsem byl velmi spokojený a pocítil, že na to tentokrát mám," popisoval své pocity Šrail.

Svou psychickou pohodu i sílu demonstroval především ve vyřazovacích kolech. „V kvalifikaci jsem se rozjel a v rozjížďkách a hlavně ve finále se mi jelo nádherně. Vždy jsem to rozjel od začátku, abych se držel první pozice, nikam se nepropadl a nemusel řešit předjíždění. Musím také říct, že mě výborně podržely lyže, servis odvedl vynikající práci," dodal na adresu klubového servisního týmu.

Šrail za sebou nechal Aleše Razýma ze Sport Clubu Plzeň, z bronzu měl radost liberecký sdruženář Miroslav Dvořák.

V závodě žen visel otazník nad výkonností Petry Novákové, která se přesunula do Krkonoš z vyvrcholení Světového poháru v Kanadě. Odtud si však přivezla dobrou formu a vyhrála před novoměstskou Karolínou Grohovou, která v této sezoně dvakrát bodovala ve Světovém poháru sprinterek. Třetí byla další česká reprezentantka Sandra Schützo-vá.

„Ještě den před startem jsem se cítila unavená a nerozhýbaná po cestě letadlem z Kanady, takže jsem nevěděla, jak na tom budu. Nakonec to ale bylo docela slušný, nečekala jsem, že se mi pojede tak dobře," uvedla vítězka.

V nedělním Hančově memoriálu na 50 km pak skončil Jan Šrail pátý s více než tříminutovou ztrátou na Martina Jakše, Grohová byla v závodě žen šestá.

„Vítězství je dobrý, ale padesátka byla tvrdá. Já měl po docela náročném programu v podobě Ski Tour Canada, ale chtěl jsem si to zajet, na domácí půdě jsem ještě padesátku nejel. Chtěl jsem zkusit o ten titul zabojovat a podařilo se mi to, takže spokojenost," radoval se Jakš.