Závod se uskuteční 30. prosince v lokalitě blízké Pražskému hradu. „Bylo to naše přání, skoro bych řekl požadavek,“ usmívá se šéf Tour de Ski Jürg Capol. „Zavázali jsme se, že sprint v Praze uděláme,“ kontruje předseda běžeckého úseku SLČR Petr Honzl a dodává: „Teď musíme dát hlavně dohromady organizační výbor, abychom mohli začít řešit technické záležitosti.“

Pomůžou i další

Pořadatelství zaštítí český lyžařský svaz, organizaci Kentaura a vlastní závod Sportovní klub Nové Město na Moravě. „Bude to na našich bedrech. Porada před sprintem bude osmadvacátého prosince v Novém Městě, po dvou závodech u nás se ředitel závodu, jury a sekretariát přesune do Prahy,“ potvrzuje Honzl, který je rovněž předsedou SK Nové Město na Moravě.

Na pražském závodě budou participovat ještě další tři české kluby, Jilemnice, Vysoké nad Jizerou a Jablonec nad Nisou. „Dodají lidi do organizačního výboru,“ vysvětluje Honzl.

Dva způsoby výroby sněhu

Do soboty budou navrženy dvě varianty okruhu, o to se postará stavitel novoměstských tratí František Doušek. „Obě budu v lokalitě kolem Hradu, jednu z nich vybereme. Počítá se s variantou okolo pěti set metrů i kilometr,“ doplňuje Honzl. Zúčastnění zasedání se shodli i na výrobě technického sněhu.

„Budeme ho vyrábět dvěma způsoby. Klasickou cestou za pomocí čerpačky a děl a souběžně s tím i pomocí dusíku. Druhým způsobem se dá vyrábět i za teploty deset stupňů,“ uzavírá Honzl.