Svůj předzápasový cíl splnili, byla to ale fuška. Tři čtvrtiny domácího utkání čtvrtého kola play-out byli extraligoví házenkáři Nového Veselí za soupeřem z Hranic neustále pozadu. Jenže famózní závěrečnou čtvrthodinou rozhodli o své výhře 33:30. „Byl to zápas, po němž jsem notně zestárnul a přišel o pár vlasů,“ usmíval se jinak spokojený trenér Nového Veselí Peter Kostka.

Jeho svěřenci od úvodních minut za svým soupeřem zaostávali a do poločasové přestávky šli s tříbrankovým mankem. „Ještě, že jsme se mohli opřít o náš postupný útok, jinak by bylo poločasové skóre horší. Přitom jsme původně měli v plánu těžit spíše z rychlých protiútoků,“ přiznal.

Mnohem kritičtější byl Kostka směrem k defenzivní práci svého souboru. „Inkasovat za třicet minut osmnáct branek je něco absolutně nepřijatelného. Byli jsme pasivní, nedůrazní v soubojích. Jako bychom si mysleli, že nám snad hráči soupeře budou míče sami odevzdávat,“ nebral si servítky.

Po změně stran už to byla od Nového Veselí poněkud jiná písnička. „Rapidně jsme zvýšili agresivitu v obranné fázi. Je pravdou, že ne všechno jsme vyřešili ideálně, ale hosté se najednou museli na každou branku pořádně nadřít,“ těšila jej viditelná proměna.

Obrat se celku z Vysočiny podařil v závěrečné čtvrthodině. Ještě ve 47. minutě ztrácel na svého soupeře tři branky, nakonec ale stejným rozdílem zvítězil. „Kvalitně zahrála obě křídla, ale střelecky se dařilo oběma středním spojkám, Kocichovi s Flajsarem,“ zmínil se šesti brankami dva nejlepší střelce svého týmu v zápase.

Kouč Veselí však nechtěl podlehnout sebeuspokojení. „Musí nás těšit projevená mentální síla mančaftu. Ovšem z první poloviny zápasu se musíme poučit,“ zdůraznil Kostka.