V sobotním domácím souboji proti předposledním Hranicím už hráči Sokola potřebují naplno bodovat. „Musíme vyhrát, tím bychom si potvrdili účast v play-off,“ tušil kouč Nového Veselí Peter Kostka.

Ten si dobře uvědomuje, že po sérii porážek nejsou jeho svěřenci v jednoduché pozici. „Dobře víme, že nás nečeká nic jednoduchého, protože tentokrát už musíme,“ potvrdil osmatřicetiletý kormidelník.

Největším současným problémem výkonů klubu z Vysočiny v letošním kalendářním roce je velká nevyrovnanost. Úvodní pohárovou výhru nad Lovosicemi a kvalitní, byť bezbodový, duel proti Karviné, vystřídaly blamáže v Zubří a Brně.

Olympijská medailistka Eva Samková. Spíše než produktem fungujícího systému podpory sportu v Česku je výjimkou, potvrzující pravidlo.
Glosa Tomáše Pohanky: Chce to hlavně změnu myšlení, jinak se sportem nepohneme

To si trenérská lavička Nového Veselí dobře uvědomuje. „Musíme se opět vrátit k jednoduché, rychlé a přímočaré hře. Ta nám v tomto ročníku přinesla spoustu bodů,“ popisoval.

Před devátým Frýdkem-Místkem mají házenkáři Veselí náskok šesti bodů. Do konce základní části jim přitom zbývá odehrát už jenom pět zápasů. Ve hře je tedy ještě deset bodů. Je tedy jasné, že případný sobotní zisk dvou bodů znamená pro celek ze Žďárska jistotu postupu do vyřazovací části.

V každém případě ovšem nesmí opakovat středeční výkon v Brně, kde tamnímu KP podlehl vysoko 21:32. „Musíme odčinit blamáž z Brna a znovu si získat na naši stranu věrné fanoušky. K tomu ale potřebujeme čistou hlavu,“ zdůraznil Kostka.

Také trenér žďárských hokejistů Martin Sobotka si uvědomuje, jak tíživým obdobím si aktuálně český hokej prochází. „Je to hodně složitá situace,“ říká.
Reakce na fiasko? Dávat šanci mladým ano, ale i oni musí chtít, říká Sobotka

Co tím měl konkrétně na mysli? „Každý z nás musí dokázat volit správné řešení a přesně poznat svoji úlohu na obou stranách hřiště. Je potřeba se méně dívat na tabulku a více se soustřeďovat na nejbližší zápas.“

Utkání na palubovce Brna nezvládly jeho ovečky především po taktické stránce. „V první půli jsme byli herně extrémně nedisciplinovaní. Byli jsme všude o krok pozadu. Šlo o facku, která byla zcela zasloužená,“ musel uznat.

V sobotu počítá s jiným scénářem. „V těchto náročných chvílích rozhodují tři věci. Poctivá obrana, herní disciplína a týmový charakter. Věřím, že je ukážeme,“ doplnil Kostka.

Házená – 19. kolo Extraligy mužů
SOBOTA: Dukla Praha – Kopřivnice (16.30), Zubří – Maloměřice Brno, Jičín – Lovosice (oba 18.00), NOVÉ VESELÍ – Hranice (19.00).
STŘEDA 2. 3.: KP Brno – Plzeň, Karviná – Frýdek-Místek (oba 18.00).