Obě utkání se nesla v duchu sehrávání se obou celků, jelikož kádry mužstev během prázdnin doznaly značných změn. Ze základní sedmičky domácích odešli Málek, Vrána, Vašíček nebo například libero Novotný. Hráči se na hřišti místy trochu hledali, což vedlo k občasným drobným nedorozuměním. Ani ta ovšem nedokázala domácím zabránit v plném bodovém zisku z tohoto dvojzápasu.

V. MEZIŘÍČÍ – OSTRAVA 3:2 (19,-21,21,-20,15)

První set byl ve znamení zdánlivě jasného vítězství domácích. V tom druhém se ovšem karta obrátila a výsledek byl naprosto opačný. Když i třetí a čtvrtý set měly prakticky totožný průběh, kdy střídavě vyhrála obě mužstva, šlo se do závěrečné, zkrácené hry. Ta byla také neuvěřitelně vyrovnaná a ještě za stavu 12:12 bylo vše otevřené. Infarktovou koncovku však nakonec lépe zvládli domácí, kteří díky třem bodům v řadě a proměněnému mečbolu zaslouženě vyhráli.

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – OSTRAVA 3:1 (21,21,-18,21)

Odpolední zápas byl již o poznání jednoznačnější. Po prvních dvou setech, které skončily výhrou meziříčských volejbalistů, vše naznačovalo tomu, že bude mít vše hladký průběh. Tomu nezabránila ani marná snaha ostravských, kterým se podařilo vyhrát třetí set. Jelikož však poslední sada putovala opět na konto domácích, bylo o celkovém vítězi rozhodnuto. Dva body do extraligové tabulky pro Velké Meziříčí tak byly spravedlivou odměnou.

Sestava V. Meziříčí: Kliment, Kučera, Lízal, Kameník, Uchytil, Krejska, Minář, Dvořák, Augusta, Vyletěl, Kašpar, Bláha.
Další výsledky: Zlín – Brno 3:0, 3:1; Dansport Praha – H. Králové 3:1, 3:1.