A ihned se pustil do podrobnějšího rozboru kvalit celku z Valašska. „Jejich kádr, to je takřka ideální skloubení talentovaného a dravého mládí s dostatkem zkušeností. Jedná se o tým, který letos bude sahat po nejvyšších extraligových příčkách,“ neskrýval trenér Sokola.

Čtyři výhry z úvodních pěti kol Kostkovo hodnocení kvalit Zubří jen a jen potvrzují. „Našemu sobotnímu soupeři dorostla výborná generace mladíčků, kteří výrazně dominovali v mládežnických kategoriích. Své kvality už pak prokazovali v loňském ročníku. Zkušení hráči typu Maliny, Jurky či herního lídra Mika jejich kvality násobí."

Ačkoliv hraje Nové Veselí doma, roli favorita jeho kormidelník nepřijímá. „Můžeme jen překvapit. Tyto zápasy, v nichž rozhodně nejsme favoritem, se nám hrají mnohem lépe. Opět budeme spoléhat na naše vynikající fanoušky, kteří nás znovu poženou,“ očekával.

V posledních čtyřech utkáních krajského přeboru Vysočiny nasázeli fotbalisté Nové Vsi (v modrých dresech) svým soupeřům úctyhodných sedmnáct branek.
Odskočí Speřice s Novou Vsí? Vedoucí dvojice přeboru může jít do velkého trháku

Po možná až nečekaně vysokém dosavadním bodovém zisku mají házenkáři Nového Veselí dostatečné sebevědomí. „To samé se ovšem dá říci také o hráčích Zubří. Jistě, pokud by nám před sezonou někdo řekl, že budeme mít po pěti kolech osm bodů na kontě, nikdo by se nezlobil,“ uznal.

Dlouhá sezona je však teprve na svém začátku. „Opravdové zkoušky charakteru a vůbec naší připravenosti ještě teprve přijdou, proto nelétáme v oblacích,“ dodal Kostka.

Sobotní duel šestého extraligového kola má v ZDT Aréně začátek v 17 hodin.

Program 6. kola extraligy mužů
PÁTEK: KP Brno – Maloměřice Brno (skončilo po uzávěrce).
SOBOTA: Hranice – Karviná (10.00), Lovosice – Dukla Praha, NOVÉ VESELÍ – Zubří (oba 17.00).
NEDĚLE: Plzeň – Kopřivnice (10.30), Frýdek-Místek – Jičín (18.00).