Ve 20. kole třetí nejvyšší soutěže se tak zrodilo překvapení, které zamíchalo situaci v čele pořadí. Velké Meziříčí okupuje pátou příčku.

V. MEZIŘÍČÍ - ZUBŘÍ SCM 30:25

Favorit ze Zubří převážnou část prvního poločasu vedl. Účelnou hrou založenou na výborné obraně a bleskurychlém přechodu si držel náskok (5:5, 5:8). Domácí povzbuzováni fantastickou diváckou kulisou se dostávali do dobrých příležitostí, ale nepřesná koncovka dovolovala hostům hájit pětibrankové vedení (8:13, 9:14).

Závěr prvního dějství byl z domácí strany skvělou přehlídkou nápaditosti a rychlosti. Sokol těžil z nepřesností soupeře a srovnal brankový stav. Fyzicky náročný duel, v němž oba celky předváděly rychlou a líbivou házenou, byl ve druhé půli zcela v režii rozjetého domácího týmu.

Ten se dostal do čtyřbrankového vedení, které však po sérii nepřesností ztratil (20:16, 22:22).

Rozhodujícím momentem utkání byl střelecký koncert Velkého Meziříčí v rozmezí 50. - 54. minuty. Bouřlivá kulisa vděčných fanoušků hnala domácí neúnavně vpřed a dodávala jim odvahu při individuálních průnicích, ve kterých vynikal hlavně Ladislav Šidlo.

Sedmimetrové hody: 3/2:1/1. Vyloučení 8:5. Poločas: 15:15. Branky a sestava V. Meziříčí: Stoklasa, Kubát - Šidlo 10/2, Živčic 5, Pa. Kříbala 5, Chlubna 4, Raus 3, Pe. Kříbala 3, Necid, O. Filip, Homola, Ma. Slavík, Hugo, Rosa.