Na počátku všeho bylo nevinné hecování s kamarádem. „Můj dobrý kamarád Lubka Gonda loni na kole najezdil 9 tisíc kilometrů, což je obdivuhodný výkon. Proto jsem se s ním vsadil o lahvinku slivovice, že já jich udělám alespoň pět,“ popisuje začátek sázky Sobotka, který má ale ještě jednu sázku. „Ta je taková pikantní, s dalším žďárským sportsmanem. Její obsah nebudu zveřejňovat, ale je opravdu hodně pikantní, když to dopadne, máme se všichni ve Žďáře na co těšit,“ usmívá se hokejový kormidelník.

„Je to přesně tak, jak říká Sobík. Kvůli zdravotním problémům se poslední dva roky nemohu věnovat mému oblíbenému fotbálku, jezdil jsem proto na kole a loni udělal těch devět tisíc kilometrů. V zimě pro změnu hodně chodím a Martin se mnou v únoru ušel 200 kilometrů, tam někde to všechno začalo,“ doplnil Sobotku druhý účastník této netradiční sázky Lubomír Gonda.

Najezdit tolik kilometrů není jen tak, proto má Sobotka vytvořený plán, který hodlá podrobně naplňovat. „V dubnu jsem najel 700 kilometrů, mám to naplánované až do října. Všechno bude odvislé od času, protože až začne hokejová sezona, bude to složitější,“ uvědomuje si Martin Sobotka, který si hned po uzavření sázky pořídil nové horské kolo a hodlá jezdit převážně po lesních cestách, kde není takový provoz.

„Odjeté kilometry mám počítané na telefonu, takže si to jde lehce zkontrolovat. Je to však otázka osobní cti, vůbec by mě nenapadlo podvádět, navíc Lubka většinou jezdí se mnou. Pokud to dobře dopadne, třeba se po mně také někdo takto zblázní a dojde na další sázku," směje se.