Chtěli favorita potrápit, ale příliš se jim to nepodařilo. Extraligoví házenkáři Nového Veselí podlehli ve čtvrtfinále play-off Zubří hladce 0:3 na zápasy.

Valaši postoupili mezi nejlepší čtyřku po zásluze. „Nejen v sobotním třetím zápase, ale v celé sérii bylo Zubří lepší. To si musíme zcela upřímně přiznat,“ začal své hodnocení kouč Sokola Peter Kostka.

Levý bek fotbalistů Velkého Meziříčí Jan Nedvěd (v červeném) se mohl gólově prosadit v průběhu nedělního zápasu se Slováckem B (v tmavě modrém). Jeho střela však skončila na břevnu domácí svatyně.
OBRAZEM: Bez střelce to nejde. V Meziříčí i Jihlavě by o tom mohli vyprávět

Jeho svěřenci chtěli v sobotním domácím utkání ještě sérii zdramatizovat, ale konečný výsledek 22:31 hovoří za vše. „Rozhodly dva faktory. V první půli nízká procentuální úspěšnost mezi třemi tyčemi. Po pauze pak střelecké selhání našich levých spojek,“ komentoval.

I přes poměrně jednoznačný průběh série nebylo zklamání v klubu z Vysočiny malé. „Konečné skóre každého utkání určitě nevypovídá o výkonnostním rozdílu mezi oběma mančafty. Ve vyřazovací části ovšem rozhodují i drobné detaily,“ sdělil.

Jeho celek nyní čekají boje o konečné páté až osmé místo tabulky. „Do středy jsme dali hráčům volno, aby si pročistili hlavy. O páté místo se ale chceme porvat,“ dodal Kostka.

Body nad původní plán. Tím jsou pro fotbalisty Okříšek (v bílém) ty, které v sobotu získali velice nečekanou výhrou 3:2 nad Pelhřimovem.
Fotbalisté Okříšek si vyšlápli na favorita. Mohli jsme jen získat, říká Hekerle

Zklamaná byla také jedna z opor Sokola na pozici levé spojky. „Je to pro nás zklamání, výsledek 3:0 na zápasy je hodně krutý,“ neskrýval Adam Ptáčník.

A ještě dodal. „Pokud jsme dodržovali taktické pokyny, dokázali jsme se Zubřím hrát vyrovnanou partii. Jakmile jsme ale vypadli z rytmu, soupeř nás trestal.“