„Před startem bychom čtvrtou příčku brali, ale teď jsme zklamaní. Vytuhly mi nohy, Rakušana jsem se nemohl chytit,“ soukal ze sebe na smrt unavený finišman Jakub Krejčíř.

Škoda závěru

Ale po pořádku. Matěj Krupčík zahájil skvěle, výborně si vedl zejména na střelnici. Po položce vleže byl dokonce na druhém místě, po stojce na třetím. Lukáši Dostálovi předával pomyslný štafetový kolík na čtvrtém, s minimálním odstupem. „Ve střelbě jsem si věřil, ale běžecky to nebylo ono,“ uvedl v cíli Krupčík.

Dostál potom české medailové akcie výrazně zhodnotil a finišmanovi Krejčířovi předával na třetím místě s desetisekundovým odstupem na Rakušany. „Na startu jsem byl nervózní, ale rychle jsem se uklidnil. Hodně mi dodaly sílu lyže, protože mi jely perfektně,“ pochvaloval si novoměstský biatlonista.
S běžeckou formou se však nepotkal Krejčíř, na hladového Rakušana Fabiana Hörla nestačil. V miniduelu na něj (ale i další závodníky) ztratil na posledních dva a půl kilometrech minutu. „V prvních dvou okruhách to bylo v pořádku, ale potom to už nešlo,“ postěžoval si český talent, který si však vedl dobře na střelnici.

Zklamání rychle tlumil trenér Vlastimil Vávra. „Před závodem jsme chtěli být do osmičky, snili o šestce a jsme čtvrtí. Já chápu, že kluci budou zklamaní. To bývá, když je medaile blízko, musíme si ale uvědomit, že tohle je super výsledek.“

Všechno špatně

V závodě dorostenek mladé Češky propadly. Trápení na střelnici odstartovala Kristýna Černá, dvě trestná kola zaznamenala i na druhém úseku i Dominika Zelinková.

Pro finišmanku Jessiku Jislovou už bylo těžké najít dostatek motivace, ze dvanáctého místa už zlepšení kvůli velké ztrátě přijít ani nemohlo.„Snažila jsem se, ale v podstatě to už nemělo cenu. Ty ztráty se už nedaly dohnat, pro mě to byl takový volný závod. Důležité bylo jen pohlídat si Američanku, abychom neskončily poslední.