V pojištění služeb svých talentů pokračuje vedení házenkářského klubu Sokola Nové Veselí. Už před časem jsme čtenáře Deníku informovali o tom, že extraligový oddíl podepsal nové smlouvy s půltuctem svých svěřenců.

Na ně nyní navázal další trojlístek mladých hráčů. „Jsou to odchovanci klubu, kteří mají perspektivu, navíc velice poctivě trénují,“ pochválil své ovečky trenér Nového Veselí Peter Kostka.

O jaké hráče se tedy jedná? Prvním je dvacetiletý gólman Martin Štohanzl, který si letos odbyl svoji extraligovou premiéru. Dále pak dva křídelní hráči, devatenáctiletý Denis Rubáč a o rok starší Filip Bartůněk. „Tito hráči byli odměněni za jejich přístup. Klub dal jasně najevo, že s nimi počítá,“ sdělil.

Podpisy nových smluv jsou v kontextu toho, co se snaží v Novém Veselí od začátku této sezony nastartovat. „To znamená dát odchovancům důvěru. A to nejen na palubovce, ale i tím, že dostanou smlouvu,“ popsal.

Současně jde také o motivaci pro talentované dorostence v klubu z Vysočiny. „Ti kluci mohou vidět, že se s nimi počítá. Musí na sobě ale dál poctivě pracovat,“ doplnil Kostka.