I. LIGA

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM – NOVÉ VESELÍ 33:25

Skvělá obrana Veselských znamenala od začátku utkání vyrovnané skóre. Ve čtyřiadvacáté minutě se zdálo, že domácí přeberou otěže zápasu. Vedli 13:9, tým podržel i hostující brankář a jeho spoluhráči dokázali do poločasu otočit průběh na 15:13.

O tom, že vyšší soutěž je založena na kvalitní defenzivě, se Nové Veselí přesvědčilo záhy. Kvůli nedůslednosti v obraně se začala Bystřice prosazovat ze všech postů. Rozhodující chvíle přišla za stavu 18:18. Hosté byli dvakrát za sebou vyloučeni, a Bystřice odskočila na 25:20. Pětibrankové manko se již Novoveselským stáhnout nepodařilo, a tak svému soupeři podlehli v poměru 25:33.

„Náš styl obrany je fyzicky nesmírně náročný, a pokud nemáte širokou lavičku, dlouho jej hrát nevydržíte. My jsme do Bystřice odjížděli bez tří zraněných hráčů, a ti nám chyběli. I přes porážku jsem s výkonem svého družstva spokojený. Odehráli jsme velmi kvalitní utkání proti takřka kompletnímu týmu, který hrál ještě loni nejvyšší soutěž,“ poznamenal kouč Materna.

Branky N. Veselí: Pav. Najman 8, M. Hajčman 5, Strejček 5, Petr Najman 3, Bláha 1, K. Hajčman 1, Studený 1, Kazatel 1. Poločas: 13:15.

II. LIGA

V. MEZIŘÍČÍ – Zlín 30:22

Přestože měl hostující trenér k dispozici pouze deset hráčů do pole, netajil se Zlín před duelem touhou po vítězství.

Vyrovnanost úvodu se změnila v desáté minutě. Domácí hru zpřesnili, zrychlili a dostali se do větší pohody; ze stavu 6:5 na 9:5, a ve čtyřiadvacáté minutě až na 16:9. Do poločasu se meziříčský brankostroj zasekl, ale Zlínští nabídnutou šanci na zkorigování výsledku nevyužili.

Zbytek zápasu již hra obou týmů postrádala pohlednost. Domácí se kvůli nepřesnostem v rozehrávce kombinačně neprosazovali přes dobře organizovanou obranu hostí, a pokud se to již povedlo individuálně, nedokázali překonat dobře chytajícího gólmana. „Bojovnost a větší touha po výhře nás dnes dovedla ke dvěma bodům,“ řekl po utkání domácí trenér Vaverka. O první místo v tabulce se budou Velkomeziříčští prát příští neděli v Bohunicích.

Sestava a branky: Kotík, Poul – Večeřa 7, Chlubna 5/3, Živčic 4, Matušík 3, Petr Kříbala 3, M. Kříbala 2, Necid 1, Raus 1, Šidlo, Pav. Kříbala, Stávek. Poločas: 17:11.

JIHOMORAVSKÁ LIGA

V. MEZIŘÍČÍ B – TIŠNOV B 34:16

V odloženém utkání prvního kola hostilo béčko Velkého Meziříčí rezervu Tišnova. V průběhu souboje se projevilo, jak důležitá je široká hráčská základna domácích. Třináctka nažhavených borců naháněla strach osmičce Tišnovských. Trenér Janíček, který pro tento zápas dočasně nahradil M. Bezděka, naordinoval týmu obrannou hru se dvěma vysunutými spojkami. Zaskočený soupeř se s tímto záměrem nedokázal vůbec vyrovnat, a ve čtrnácté minutě prohrával 0:9.

Po prvním poločase tak bylo o zápase fakticky rozhodnuto. Zápas se jednoznačně vyvíjel i v druhé třicetiminutovce. Nejvíce branek vsítil Petr Kříbala, který se dokázal výrazněji prosadit svojí střelbou ze spojky.

Sestava a branky: Poul 1/1 – Petr Kříbala 7, Stávek 5, Šidlo 4, Bezděk 4, Rosa 3, Strašák 3/3, Homola 2, Fischer 2, Teplý 1, Raždík 1, Buchta 1, Krištof, Necid. Poločas: 18:8.

Jiří Bubák