Před domácími fanoušky se Šlesingr na evropském šampionátu, který hostí Nové Město na Moravě, předvedl ve vynikající firmě. Poté, co se stal český biatlonista ve středu vicemistrem vzávodu na 20km individuálně, získal ve sprintu na desetikilometrové tratibronz.

Vítězství vpátečním závodu vybojoval Arťom Gusev. Ruský závodník protnul čárovou opouhých šest desetin sekundy před Norem Stianem Eckhoffem.

Na promáčené trati byl Šlesingr vpolovině závodu těsně pod medailovými příčkami, avšak na druhé střelecké zastávce Rus Maxim Maximov zcela nečekaně čtyřikrát minul terč a propadl se až na konečné 13.místo. Toho dokonale využil český reprezentant, když na té samé střelnici chyboval pouze jednou.

Ostatní českým biatlonistům se nedařilo. Ondřej Moravec musel dvakrát na trestný okruh a skončil osmadvacátý. Zdeněk Vítek se omnohem lepší umístění připravil šesti střeleckými chybami a ve sprintu obsadil až 42.místo. Odvě místa za ním doběhl poslední český reprezentant na startu Roman Dostál.

Výsledky– sprint

Muži (10 km): 1.Gusev (Rus.) 26:33,3 (1 trestná okruh), 2.Eckhoff (Nor.)–0,6 (1), 3.Šlesingr (ČR)–23,6 (1), 4.Eberhard (Rak.)–30,4 (1), 5.Konovalov (Rus.)– 52,7 (2), 6.Pryma (Ukr.)–54,4 (1),…28. Moravec–2:06,7 (2), 42.Vítek–3:03,8 (6), 44.Dostál (Všichni ČR) 3:06,0(4).