Šlesingr přiletěl společně s českou výpravou ze švédského Östersundu v pondělí večer a hned dnes dopoledne podstoupil svou první přípravu na novoměstských tratích.

„Nedávám si před středečním závodě konkrétní cíl, ve vytrvalostním závodě se musím hlavně soustředit na střelbu,“ uvedl po tréninku Michal Šlesingr, jenž na základě svých individuálních pocitů dal navzdory únavě z náročného programu na mistrovství světa přednost hned prvnímu vytrvalostnímu závodu.

„Rozhodování nebylo složité. Jednak jsem se na tréninku cítil dobře. A velkou roli sehrálo i počasí, neboť se má v příštích dnech oteplovat. Mám raději tvrdší trať, hrabání se v rozbředlém sněhu mi tolik nejde a kopce na zdejší trati budou i tak nepříjemné,“ dodal Šlesingr, jenž bude po středečním závodě svoje další starty upřesňovat.

Určitě by se chtěl objevit i v nedělním závodě štafet.

Trenér českých biatlonistů Vlastimil Vávra dává Šelsigrovi velkou šanci. „Michal má sice za sebou pět náročných startů na mistrovství světa. Ve vytrvalostním závodě je pro něj větší šance aby udělal dobrý výsledek,“ dodal trenér Vávra, jenž ale odmítl názor, že si česká reprezentace v kompletním složení přijela do Nového Města pro medaile.

„Dokonce jsem slyšel názor, že jsme si přišli spravit chuť po světovém šampionátu, kde jsme vyšli medailově naprázdno. Konkurence na mistrovství Evropy sice nebude jako na světovém šampionátu, na startu ale bude dost kvalitních závodníků,“ tvrdí Vávra.

Další články najdete nově v rubrice Souvisejících článků.

zdroj: biatlonnmnm.cz