SPARTA PRAHA ŽĎÁR 5:4

V prvním zápase Hroši favorita celého play off pořádně potrápili. Utkání začalo opatrně. Především Žďár se snažil pečlivě bránit a vyrážet k protiútokům. Sparta byla více v držení míčku, ale vyložené šance si nevytvářela. Na první branku se tak čekalo až do devatenácté minuty. To se ze standardní situace trefil Ondřej Zerák. A překvapujícím stavem 0:1 třetina pro hrstku domácích fanoušků skončila. Hned na začátku druhého dějství Sparta vyrovnala. V osmé minutě vrátil Melichar Hrochům vedení. Bohužel hned za minutu bylo opět srovnáno.

V polovině zápasů se navíc zranil obránce Dvořák a tak Hippos zápas dohrával na tři obránce. Poslední třetina začala poměrně svižně. Domácí se dvěma rychlými góly dostali do trháku. Kos sice snížil, ale devět minut před koncem to bylo opět o dvě branky. Dvě minuty před koncem si vzala lavička hostů time out, odvolala brankáře a Melichar ještě stihl snížit. Hippos pak zamkl Spartu na její polovině, ale byla bez kýženého úspěchu.

„Škoda, že jsme dvakrát velice rychle ztratili vedení. Velké starosti nám také udělalo zranění Dvořáka. Spartě jsme ale jasně ukázali, že nedáme metr hřiště zadarmo,“ krátce zhodnotil první zápas trenér Hipposu Filip Dvořák.

Branky a nahrávky Žďáru n. S.: 19. O. Zerák (Tlustoš), 28. Melichar, 45. Kos (Tlustoš), 58. Melichar (T. Dvořák). Třetiny: 0:1, 2:1, 3:2.

 

SPARTA PRAHA ŽĎÁR 4:5

V neděli Hroši odehráli druhý zápas, tentokrát se šťastnějším koncem. Na první branku se ale čekalo až do sedmnácté minuty a byli to domácí, kteří se mohli radovat. Hroši ale měli připravenou rychlou odpověď. Hned za půl minuty se trefil Kos. Obraz hry se ve druhé části nezměnil. Hippos pečlivě bránil a hledal skulinky v obraně Sparty. Dvě se naskytly v polovině utkání a před třetí třetinou tak na výsledkové tabuli svítil překvapivý stav 1:3.

Ještě veseleji bylo po půl minutě poslední části. Ondřej Zerák vybojoval míček, nahrál ho svému mladšímu bratrovi a ten vystavil Kose do takové šance, kterou nešlo nedat. Před polovinou třetí třetiny však dala Sparta dva góly během dvou minut a bylo tak zaděláno na pořádné drama. Sparta přitlačila Hrochy na jejich polovinu a tlačila se do brány. V 54. minutě se začínalo od nuly, když Pastor trefil míček nádherně ze vzduchu. Hra se poté trochu uklidnila a toho využil kapitán Hipposu. Melichar si na hokejku srovnal nahrávku od Imramovského a čtyři minuty před koncem trefil přesně. Hroši tak mohli slavit důležité vítězství, které srovnalo stav série na 1:1.

„Musím smeknout před všemi hráči, kteří zvládli fyzicky nesmírně náročný zápas. Takhle se bojuje v play off. Teď máme týden na to, abychom se dali do kupy. Do dalších bojů jdeme s pokorou a cílem opět překvapit,“ dodal spokojený žďárský kouč Filip Dvořák.

Branky a nahrávky Žďáru n. S.: 17. Kos, 28. Kos (Imramovský), 30. Turinský (Tlustoš), 41. Kos (O. Zerák), 56. Melichar (Imramovský). Třetiny: 1:1, 0:2, 3:2.