Každým rokem vrcholí šermířská sezona turnaji na mistrovství světa i Evropy. Kategorie juniorské a kadetské se zúčastnili také šermíři z Bystřice nad Pernštejnem. V kategorii fleretu se závodů zúčastnili sestry Michala a Kateřina Illekovy, Isabela Sedláková, Marek Totušek a Vojtěch Holemý.

Na evropském šampionátu v srbském Novém Sadu se podařil největší úspěch celé reprezentační výpravy v jednotlivcích, kdy vybojovala Míša Illeková fantastické desáté místo v kategorii kadetek. Její sestra Kateřina, která je v této kategorii věkově o tři roky mladší, pak obsadila 68. místo. V turnaji kadetských družstev obsadily společně Katka s Míšou velmi pěkné 11. místo.

V dívčí juniorské kategorii se nejlépe vedlo Isabele Sedlákové, která skončila ve čtvrté desítce konečného pořadí, stejně jako Michala Illeková.

Vítězem letošního ročníku Krajského poháru Vysočiny se stali fotbalisté Nové Vsi (v modrých dresech). Sapeli Polnou ve středu zdolali 3:0.
OBRAZEM: Hattrick završen! Fotbalisté Nové Vsi v pohárovém finále zdolali Polnou

Vynikajícím výsledkem bylo páté místo českých fleretistek mezi družstvy v konkurenci sedmnácti zemí Evropy.

Mistrovství světa se konalo o měsíc později v exotické Dubaji. V základních skupinách kadetek se Michaele Illekové dařilo, když postupovala do eliminace z dvacátého místa. Po přímém postupu však v dalším zápase prohrála nejtěsnějším rozdílem 14:15 a další naděje vyhasly. Nakonec z toho bylo „jen“ 33. místo. Její sestra Kateřina brala 71. příčku.

Kategorie juniorek se slibně vyvíjela pro Belu Sedlákovou. Jenže podobně jako její kolegyně mezi kadetkami jí vstup do eliminace nevyšel a musela se spokojit se čtyřiatřicátým místem. Michaela Illeková skončila na trojnásobné mistryní světa Scruggs z USA a umístila se v šesté desítce pořadí.

Podzimní vzájemný duel skončil vítězstvím fotbalistů Nového Města na Moravě (v zelených dresech) 3:2. V pátek má Velké Meziříčí (v červeném) možnost odvety.
Pikantní derby. Velké Meziříčí se rozloučí s ročníkem soubojem proti Vrchovině

Nejcennější a historicky nejúspěšnější umístění pak přišlo v podobě šestého místa družstva českých juniorek z celkových 32 zemí světa. To společně vybojovaly Míša Illeková a Bela Sedláková.

Trenér Vlastimil Kurfürst byl maximálně spokojený. „Naši svěřenci se po celý rok vzorně připravovali a odvedli skvělý výkon. Jen škoda, že se neprosadili na mistrovství světa alespoň do top 16 v jednotlivcích, kde bych je očekával. Ale takový už je sport, psychická zátěž v jednotlivcích je nesmírně veliká. Vše si vynahradili ve výkonech družstvech. Tyto výsledky jsou dobrým příslibem na mistrovství světa kadetů a juniorů v příštím roce,“ prozradil Kurfürst.