Na skvělém třetím místě se za ní umístila i další lyžařka z Velkého Meziříčí Veronika Čamková. Závody ve Špindlerově Mlýně měly původně probíhat v sobotu i v neděli, ale kvůli špatnému počasí musely být sobotní závody zrušeny, a tak se jel pouze nedělní slalom.

Ski klub Velké Meziříčí reprezentovaly v mladších žákyních Karolína Bednářová, Karolína Novotná a Veronika Čamková, v kategorii mladších žáků Jiří Novotný a ve starších žákyních Kateřina Čamková.

Jelo se na sjezdovce Stoh, která i za ideálních podmínek má pověst nejnáročnější sjezdovky u nás. Závody zpestřil svou přítomností i nejlepší český sjezdař Ondřej Bank, který se zotavuje ze svého pádu v Kitzbühlu, a do Špindlerova Mlýna přijel předat medaile.

Trať závodu byla kvůli sobotnímu silnému dešti a nedělnímu sněžení náročná. Sníh byl měkký a těžký, na trati se po projetí pár závodníků tvořila hluboká koryta. Závody komplikoval i prudký vítr a husté sněžení.

Závod tak byl velkou pohromou pro spoustu favoritů, a bez pádu do cíle dojelo jen málo závodníků. Karolína Bednářová byla po prvním kole na druhém a Veronika Čamková na čtvrtém místě.

Druhé kolo bylo opravdovou zkouškou nervů a soustředění. Závodník v takovou chvíli nesmí jet na jistotu, protože to by znamenalo časovou ztrátu a konec nadějí. Musí jet i přes riziko naplno.

Nervy měly nakonec lepší Karolína a Veronika, které po skvělé jízdě obhájily svoje pozice a po pádu vedoucí závodnice z prvního kola braly zlato a bronz.

Další tři závodníci pádem ve druhém kole pohřbili svoje naděje na lepší umístění. Karolína Bednářová je vůbec prvním sjezdařem z Vysočiny, který dosáhl tak výrazného úspěchu a získal mistrovský titul v alpských disciplínách na celorepublikové úrovni.

Jiří Novotný