Medailová bilance je o jedno stříbro lepší než před rokem, kdy putovalo do vysočinských atletických oddílů osm cenných kovů. „Jsme spokojeni, výsledky ukazují na vzestupný trend atletiky na Vysočině. V Jablonci se představil silný ročník, hlavně talentovaná děvčata,“ poznamenal k šampionátu patnáctiletých předseda atletického svazu na Vysočině Vratislav Fišera.

O medailové úspěchy se nejvýrazněji zasloužili žáci a žákyně oddílů Sokol Velké Meziříčí a Spartak Třebíč, kteří získali po třech cenných kovech, dvě medaile putovaly do Jihlavy, zbývající do Pacova.

Titul vybojoval velkomeziříčský Adam Červinka, který s výrazným náskokem vyhrál časem 4:14.62 běh na 1500 metrů. „Adam byl favoritem, ani nemusel běžet na maximum,“ připomněl Vratislav Fišera.

Po odehrané polovině podzimní části letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny jsou na čele tabulky fotbalisté Okříšek (v bílém). Na trojlístek nejbližších pronásledovatelů mají shodně tříbodový náskok.
Senzace na pokračování! Fotbalisté Okříšek válí a na čele tabulky všem odskočili

Zlaté medaile si pověsily na krk tři žákyně. Klára Vavřinová (Atletika Jihlava) zvítězila časem 14.16 v běhu na 100 metrů překážek, o první místo se nakonec dělila s Petrou Poštulkovou, obě měly zcela identický čas. Klára Havlišová (Sokol Velké Meziříčí) ovládla s téměř dvoumetrovým odstupem hod oštěpem, navíc si hned prvním pokusem 41.18 vytvořila nový osobní rekord. „Její zlato je o to cennější, že nebyla největší favoritkou,“ poznamenal Vratislav Fišera.

Se zlatem se vracela také Beáta Meschková (Spartak Třebíč), která skočila v dálce 5.63 a první byla díky lepšímu druhému pokusu. Beáta Meschková byla současně členkou vítězné třebíčské štafety 4 x 60 metrů, spolu s ní se o čas 29.37 zasloužily Kristýna Neumanová, Jolana Mitysková a Viktorie Kulhánková.

Ze stříbra se mohli těšit velkomeziříčský Oliver Harvey, který byl druhý na 1500 metrů překážek v osobním rekordu 4:37.95, a jihlavská Martina Turková, která si v soutěži diskařek vytvořila hodem dlouhým 37.66 rovněž osobní rekord.

Lapálie se sestavou měli ve víkendovém 7. kole východní skupiny 1. A třídy fotbalisté Želetavy (v modrobílém). Absence gólmana při utkání v Nedvědici jim byla osudnou.
Želetava přijela bez gólmana, Nedvědice tak slavila vysokou premiérovou výhru

S bronzovými medailemi se na Vysočinu vraceli Jan Machotka (Slavoj Banes Pacov), který byl třetí v běhu na 3000 metrů díky osobnímu rekordu 9:22.78, a třebíčská Dita Smolová na 100 metrů překážek za čas 14.30. „Dita Smolová příjemně překvapila, navíc porazila i Beátu Meschkovou,“ dodával Vratislav Fišera.

V hodnocení oddílů na sebe nejvíc upozornily pátým místem Sokol Velké Meziříčí a příčkou šestou Spartak Třebíč.