BA LYNX LIBEREC – BK VLCI ŽĎÁR N. S. 78:93

Žďár načal zápas ve stejném duchu jako doma. Od úvodu šel rychle do vedení a sebevědomým výkonem si vypracoval náskok 15:26. V posledních vteřinách první čtvrtiny domácí kontrovali trojkou na 18:26. Těžká střela jako by předznamenala jejich zmrtvýchvstání. Dalších pět minut patřilo Severočechům, kteří trojkami zasypávali žďárský koš. Liberec šel poprvé v sérii do vedení (31:30), udržet nadějný výsledek a dostat hosty pod tlak však nedokázal.

„Po oddechovém čase jsme se zase chytili, vrátili jsme se k tomu, na co jsme hráče před utkáním připravovali. Kluci zlepšili obranu a pomalu svůj náskok navyšovali,“ těšilo Šilharta, jehož tým v poločase hřál devítibodový náskok 39:48.
Liberec měl nůž na krku, snažil se, bojoval, jenže v pohodě hrající Vlky přibrzdit nedokázal. „Na začátku druhé půle nás domácí stáhli na pět bodů, to bylo všechno. Zbytek utkání jsme si zkušeně pohlídali. Odskočili jsme do dvouciferného vedení a po zásluze dovedli zápas i celou sérii k vítězství. O našem postupu rozhodl výborný výkon všech hráčů, musím je pochválit, od úvodního rozskoku si šli za svým cílem,“ radoval se Petr Šilhart.

Body: Bím 24, Hanus 19, Hojdar 11 … – Bubák 24, Vavřínek 19, Strážnický 16, Vencálek 12, Seidler 9, Malec 7, Pospíšil 6, Růžička, Stoček, Veselý, Zezula. Fauly: 21:27. Trestné hody: 21/9 – 19/16. Trojky: 9:5. Po čtvrtinách: 18:26, 39:48, 58:69. Konečný stav série: 0:2, postupuje Žďár n. S.

Další výsledky: Ml. Boleslav – Vyšehrad 63:73 a 58:84, postupuje Vyšehrad. Rokycany – Krnov 90:96 a 70:88, postupuje Krnov.

Žďár si zahraje o první ligu s UP Olomouc a Vyšehradem

Žďár nad Sázavou – Jdou do toho. Baráž o první ligu se ve Žďáře hrát bude. „Možnost přihlásit ji jsme využili. V klubu panovala jednoznačná shoda. Od listopadu jsme vyhráli 20 z 21 utkání, jsme ve formě, nebyl důvod k tomu, to nezkusit. A naše šance? Rozhodně jsou,“ upřesňuje kouč Petr Šilhart.

Právo zúčastnit se měla ještě UP Olomouc (předposlední tým I. ligy) a další dva úspěšní finalisté play-off – Sokol Vyšehrad a Krnov. Ten však odmítl. O dvě postupová místa se tak poperou tři týmy.

Hrát se bude první tři květnové víkendy systémem každý s každým doma a venku. „Vyšehrad je mladý celek plný hráčů ročníku narození 1996 a 1997. Jen dva jeho kluci se narodili dříve (1987). V průměru budeme o deset let starší,“ směje se Šilhart při pohledu na třicátníky ve svém celku. „Jeho kvalitu zatím neznáme, informace budeme zjišťovat. Ve skupině A skončil druhý za Rokycany, které vypadly s Krnovem, s bilancí 17 výher a 5 porážek. V play-off pětkrát vyhrál a jednou prohrál,“ dodává. Právě s Vyšehradem Vlci baráž zahájí. V Praze se představí v neděli 6. května.

Program baráže
5. 5. Vyšehrad – Olomouc
6. 5. Vyšehrad – ŽĎÁR 14.00
12. 5. Olomouc – ŽĎÁR
13. 5. Olomouc – Vyšehrad
19. 5. ŽĎÁR – Vyšehrad 18.00
20. 5. ŽĎÁR – Olomouc 10.00

Pozn.: Všechny časy zápasů ještě nebyly určeny.

Druhým sokem BK bude UP Olomouc, kde se Žďár popere o vítězství v sobotu 12. května. „V roce 2016 vyhrála naši skupinu C, následně i baráž. Jako nováček první ligy měla výbornou sezonu, hrála předkolo play-off. Letos se ale Olomouc trápila, z 26 utkání vyhrála jen pětkrát. Nicméně pořád má ve svém středu řadu zkušených hráčů, kteří mají velkou kvalitu. Hodně bude záležet na jejich motivaci. Pro mě je Olomouc favoritem baráže,“ zamýšlí se lodivod Vlků Petr Šilhart.

V hale na Bouchalkách se Vlci ukáží až na závěr celé baráže. „Spekulovat o losu nemá cenu, takhle to vyšlo, takže to tak musíme brát. Pro všechny budou klíčové domácí zápasy, venku to bude těžké,“ uzavírá.