Zatímco v prvním utkání po restartu extraligy doslova přejel libereckého Průšu, v posledních dvou utkáních se trápil. V pátek proti Štalzerovi dokonce neuhrál ani set. „Nebylo to o jedné věci. Soupeř byl prostě lepší. Byl na mě skvěle připravený. Jak jsem něco zkusil, hned měl protizbraň,“ všiml si osmnáctiletý student gymnázia.

Nepochodil ani o den později v Hradci Králové, kde ho trenér posunul dokonce do role týmové jedničky. S Bubnem uhrál jen set. „Oproti pátku to bylo vyrovnanější. Rozhodovaly maličkosti, možná roli sehrálo i domácí prostředí,“ přiznal.

Kouč ho po druhém klopýtnutí podržel. „Buben překvapil. Hrál nejlepší stolní tenis, jaký jsem od něj viděl,“ uvedl Bohumil Vožický.

Extraliga se v lednu rozjela až zběsilým tempem, hrají se dvě utkání týdně. Proto Radek Skála většinu času tráví v Havlíčkově Brodě. Domů do Nosislavi u Brna se už pár týdnů nedostal. „Snad mi to vyjde teď, když o víkendu nehrajeme,“ vyslovil přání podívat se domů na jižní Moravu.

Ještě předtím HB Ostrov čeká pořádná porce zápasů. Ve čtvrtek přivítá silný TTC Ostrava, s nímž si to rozdá o první příčku v tabulce, v pátek jede do Havířova.