SPARTAK V. MEZIŘÍČÍ – VAVEX PŘÍBRAM 3:2

Sobotní zápas dal pamětníkům vzpomenout na historické úvodní sezony v extralize. Výborná návštěva, boj na palubovce i v hledišti, špičkový volejbal, prostě vše, co se musí líbit nejenom volejbalovým fajnšmekrům.

První dva sety skončily vítězstvím hostů. Ač zvítězili minimálním bodovým rozdílem, vítězství si zasloužili, protože lépe vstoupili do obou setů, v průběhu byli většinou ve vedení a koncovky rovněž zvládli lépe. K zásadnímu obratu došlo až ve třetím setu, kdy Petr Juda nahradil nadějného benjamínka, věkem ještě žáka, Matěje Uchytila žolíkem, Petrem Dvořákem. Jeho přítomnost na palubovce přinesla nejen zlepšení příjmu podání, ale pomohl i servisem a neposlední řadě zahrál několik důležitých míčů na síti.

Karta se začala obracet, vítězství však domácímu celku do klína určitě samo nespadlo. Byla to bitva o každou rozehru, o každý míč. Konečně se začalo dařit i na podání, chytili se především Málek s Kučerou a podařilo se snížit na 1:2. Do čtvrtého setu vstoupili příbramští s viditelnou snahou rozhodnout.

Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou, za stavu 20:20 však domácí odskočili na dvoubodový rozdíl a tento náskok udrželi až do konce.

V pátém setu se nejprve prezentoval domácí Zdeněk Málek, excelentním servisem zajistil změnu skóre ze stavu 1:3 až na 5:3, rozhodující však byl výpadek příbramských hráčů a bodová šňůra z 5:5 až na 11:5.

Zde určitě pomohlo i domácí prostředí, v hale byla opravdu skvělá kulisa a tu Příbramští evidentně nezvládli. Podařilo se jim sice ještě zdramatizovat vývoj, když snížili na 13:11, to však již byla jejich labutí píseň.

SPARTAK V. MEZIŘÍČÍ – VAVEX PŘÍBRAM 2:3

Nedělní duel byl ovlivněn nehodou. Trojice hráčů z Jihlavy, Kučera, Kliment a Kameník měla štěstí v neštěstí, když při návratu ze sobotního zápasu havarovala nedaleko Řehořova, zranění, naštěstí snad lehké, utrpěl pouze nahrávač Kliment. Petr Juda tak musel pro roli nahrávače obětovat svého sobotního žolíka, Petra Dvořáka. Celek Příbrami naopak posílil nový hráč, dvoumetrový blokař Matěj Prajzler, který v sobotu hrál extraligu za muže.

Přesto to byli domácí, kdo diktoval v prvních dvou setech vývoj zápasu. Dobře servírovali, blokovali, i příjem podání byl obstojný. Hladké třísetové vítězství se však nekonalo, možná mírná ztráta koncentrace, každopádně však především tragický příjem měl ve třetím setu za následek bodovou ztrátu až 7:15. Kluci zaslouží absolutorium za to, že set nezabalili a nakonec ještě dokázali soupeře znervóznit snížením až na pouhé tři body.

Ten však v těchto chvílích našel opět půdu pod nohama a především koncovku čtvrtého setu zvládnul bravurně 19:19, 19:23. Pátý set byl opět bitvou jak se patří, strany se střídaly za vedení Spartaku 8:6, velice slibné bylo vedení ještě za stavu 13:11, první mečbol si však vytvořili příbramští hráči 13:14. Ten se ještě domácím borcům podařilo odvrátit, ten další již však bohužel ne.

Nakonec se soupeři o body podělili, což je určitě škoda. Toto kolo se hraje na tři vítězná utkání. V případě nerozhodného stavu zápasů 2:2 by se rozhodovalo v Meziříčí, takhle má Příbram možnost rozhodnout již na své palubovce. Meziříčský celek však je nutno zcela jednoznačně pochválit, odvedl statečný a nebojácný výkon proti celku nabitém reprezentanty v juniorské i kadetské kategorii a věřme, že ještě neřekl své poslední slovo k postupu do elitní čtveřice.

V. Meziříčí: Kliment, Málek, Vrána, Kučera, Uchytil, Vašíček, Novotný, Dvořák, Kameník, Minář, Hybášek, Augusta Duben. Výsledky ostatních dvojic 1. kola play off: ČZU Praha A – Zlín 3:0 a 3:1, Brno – Ostrava 3:0 a 3:1, Dukla Liberec – ČZU Praha B 3:0 a 3:0.