„Pocity jsou takové smíšené. Deváté místo sice určitě není špatným výsledkem, na druhé straně si ale myslím, že jsme měli na to, abychom dosáhli i lepšího výsledku,“ přiznal sedmadvacetiletý brankář.

Víťo, poměrně dlouhá a náročná sezona vám skončila teprve před dvěma týdny. Jak moc už jste vy i vaši spoluhráči potřebovali fyzickou, ale také psychickou pauzu?

Na konci sezony se nám začalo docela dařit, takže jsme únavu až tolik nevnímali, ale na přestávku už jsme se docela těšili. Hlavně proto, abychom si mohli pořádně odpočinout a v červenci se zase začít naplno připravovat na další ročník.

Stejně jako před rokem, i letos z toho v konečné tabulce extraligového ročníku nakonec bylo deváté místo. Panuje s tímto umístěním spokojenost?

Záleží na úhlu pohledu. Chtěli jsme se sice dostat do play-off, ale deváté místo nakonec není tak špatné, navíc jsme skončili dokonce třetí v českém poháru. Pocity jsou takové smíšené, mohlo to být lepší, ale i horší. V každém případě je to pro nás výzva pro příští ročník, budeme zkušenější, třeba se nám bude hrát díky získaným zkušenostem lépe.

Dají se mezi loňskou, premiérovou extraligovou sezonou, a tou letošní, najít nějaké paralely?

Myslím si, že každá byla úplně jiná. loni nám dlouho trvalo, než jsme se sžili s vyšší soutěží a začali dělat body. Letos jsme naopak měli dobrý začátek, poté ale přišla špatná prostřední část. Dobrý byl pak zase až konec. Byly tedy naprosto rozdílné.

Po vydařeném úvodu do sezony jste si poté prošli nepříjemnou krizí. Jak se na toto nevydařené období zpětně díváte?

My jsme dost zápasů prohrávali jen o gól či dva, ty vyrovnané duely jsme prostě nezvládali, díky nim jsme mohli být v konečné tabulce o dost výš. Navíc jsme také až příliš ztráceli v domácím prostředí, body jsme paradoxně vozili spíše zvenku. To byly podle mého dva klíčové faktory toho, proč play-off nedopadlo.

Ve spoustě zápasů jste herně své soupeře přehrávali, ale vinou nepřesné koncovky jste tato utkání těsně prohrávali. Jak je gólmanovi v situaci, kdy vidí, že se jeho spoluhráči trápí, ale nemůže jim nijak pomoci?

Snažím se kluky povzbudit a chytit každý balon, abychom měli šanci ten zápas ještě zlomit. Nic jiného se v tu chvíli bohužel dělat nedá.

Před začátkem ročníku vám trenér Pavel Hladík svěřil kapitánskou pásku. Cítil jste díky tomu větší zodpovědnost za výsledky týmu?

Určitě ano. Zodpovědnost jsem měl jako jeden ze zkušenějších hráčů už v minulé sezoně. Samozřejmě jsem se jako kapitán snažil kluky o to více povzbudit, navíc jsem v kádru druhý nejstarší.

Do poloviny července máte volno, máte v plánu nějakou dovolenou?

S přítelkyní pojedu na pár dní na tuzemskou dovolenou a mám také v plánu navštívit moji rodinu v Třeboni. Volno se mi ale zkrátilo reprezentačním kempem, na němž jsem byl minulý týden.

Kádr projde přes léto určitými změnami, jistý je už odchod čtyř poměrně důležitých hráčů. Projeví se to nějak na ambicích mužstva?

Je to určitě oslabení, protože všichni odcházející hráči byli s týmem sžití a měli svoji kvalitu. Doufám ale, že jejich roli přejmou další hráči, kteří dostanou více příležitostí a naše ambice budou vyšší než letošní deváté místo.

Nezasvištělo nějaké přestupové laso také kolem vaší osoby, přece jenom jste v širším kádru české reprezentace?

Nějaké nabídky byly, ale pouze z Česka. Já jsem se ovšem rozhodl, že pro mě bude lepší zůstat v Novém Veselí. Pokud by ale přišla nějaká solidní nabídka ze zahraničí, nebránil bych se tomu. V současné době ale platí, že dál zůstávám v Novém Veselí.