Vítku, jak jste z branky viděl sobotní zápas?
Myslím si, že jsme propadli v útoku i v obraně, vůbec nikomu se nedařilo. Bylo tam snad jen pár světlejších momentů. Poprvé jsme si letos vybrali vyloženě slabší den, byl to klasický zápas blbec. Za celých šedesát minut jsme se do toho nemohli dostat.

Váš trenér Pavel Hladík před utkáním říkal, že vám styl Strakonic nesedí, což se zřejmě potvrdilo?
Asi to bude pravda, byla to z jejich strany urputná házená, založená spíše na individuálních schopnostech hráčů. Možná nám ale neseděla ani zjevná role favorita, problém mohl být i v našich hlavách, nevím.

S vaším gólmanským parťákem Šimovčekem jste se několikrát v průběhu zápasu prostřídali, ale ani to nepomohlo…
Proti Strakonicím jsme nechytili nic navíc. Přitom před zápasem jsem se cítil docela dobře, ale pak jsem dostal pár gólů, které bych mohl mít, a najednou to nešlo. Navíc naše výkony v brance jsou svázané s obranou, takže se nebylo na čem chytit. Na druhou stranu jsem jim v defenzivě ani já nepomohl, navzájem to vzadu prostě nebylo dobré.

Paradoxně se vám tak letos daří více na palubovkách soupeřů?
To nás mrzí hlavně kvůli fanouškům, kterých pravidelně chodí hodně a zatím jim jejich podporu nijak neoplácíme.

Potěšit vás však určitě musela nedávná nominace na sraz české reprezentace?
Byl jsem nominovaný jen jako náhradník, srazu jsem se nakonec nezúčastnil. Ale určitě mě to potěšilo a je to pro mě povzbuzením do další práce. Je to další motivace, když člověk ví, že je sledovaný trenéry reprezentace.

V sobotu vás čeká zápas na půdě Dukly Praha, která se ale letos trápí. Zkusíte ji překvapit? 
Favoritem zápasu je určitě Dukla, pořád je to loňský mistr. Nám i jim se poslední zápasy nepovedly. Chceme v Praze zabojovat a odehrát dobrý zápas. Letos může v extralize porazit každý každého, snad se nám tam povede něco urvat. Už jen kvůli podpoře našich fanoušků, kterých do Prahy pojede celý autobus, nechtěli bychom je zklamat.