Novoměstská juniorka skončila na mistrovství Evropy v přespolním běhu devětatřicátá

Na závodišti Monte La Reina u španělského Tora doběhla v závodě juniorek na devětatřicátém místě. „Přepálila začátek. Podle toho, jak se propadala na mezičasech, je vidět, že měla krizi. V konečném pořadí pak jde o vteřinky. Ale zklamání to určitě není, byla z české výpravy nejlepší,“ hodnotil výkon Sárové její trenér Petr Hubáček mladší.

Další tři čeští reprezentanti v ostatních kategoriích na umístění ve čtvrté desítce nedosáhli. Reprezentační trenér Jiří Seguent označil umístění Sárové za jediné milé překvapení české výpravy.

V konkurenci 88 závodnic začala novoměstská atletka po startu odvážně a po šestině závodu držela skvělé sedmé místo hned za favorizovanou Britkou Twellovou.

Na čele se však nedokázala udržet a na dalších mezičasech se propadla až do páté desítky. Nakonec finišovala na 39. místě.

Oba Hubáčkové, kteří Sárovou trénují, avizovali, že by byli spokojení s umístěním do třicátého místa. Na to nakonec devatenáctileté juniorce chybělo jedenáct vteřin.

Kros dlouhý 4200 m uběhla za 15:13 minut a za suverénní vítězkou, Britkou Stephanií Twellovou, v cíli zaostala o celou minutu. „Tohle umístění by ještě před měsícem nezaběhla, s výkony jde nahoru,“ hledal Hubáček pozitiva.