Stejně jako před Vánoci se díky zdravotnímu stavu nemohla postavit na start Martina Chrástková, a tentokrát s ní na marodce zůstal i Jiří Ročárek. Vytrvalec by ale měl být rychle v pořádku a na Jizerskou 50 by měl být připraven.

Třídenní klání

V pátek byl pro dospělé připraven sprint klasickou technikou. Z novoměstských závodníků si nejlepší výsledek připsala Adéla Boudíková, která na letošní sezonu přestoupila ze Ski klubu Jablonec n. N. Ve finále dojela pátá, těsně před svou klubovou kolegyní Šárkou Klaclovou. V mužích se nejlépe vedlo sedmému Štěpánu Pekařovi, jenž loni ještě reprezentoval klub Mars Svratka. Kvalifikace se velice povedla Janu Šrailovi, jenž měl šestý nejrychlejší čas, ale bohužel ve čtvrtfinálové jízdě dojel na nepostupovém čtvrtém místě a celkově skončil na 16. pozici.

Dorostenci měli na programu prolog na 2,5 km klasickou technikou. Mezi mladšími dorostenci se prosadil Jan Pekař, který se ztrátou 37,3s obsadil 10. místo. V mladších dorostenkách se nejlépe dařilo Kateřině Ostrejšové, která dojela 7., když v cíli na nejrychlejší Hanušovou z Jilemnice nestačila o 29,6s a v kategorii dorostenek starších Kateřině Kovačičové. Ta byla hodnocena na 6. pozici se ztrátou 24,3 s.

Sobotní distanční závody volnou technikou na 4, 5, 7 a 10 km byly poznamenány velmi nepříznivým počasím. Závodníci se museli poprat nejen s deštěm, který je provázel celý víkend, ale také se silným větrem. Nejlépe si vedli Jan Šrail a Šárka Klaclová, kteří se shodně umístili na 6. příčce. Adéla Boudíková byla v cíli jen o 0,4 s rychlejší než juniorka Klaclová a mezi ženami skončila jedenáctá.

Ani dorostencům se v krkonošské slotě moc nevedlo. Čtrnáctou pozici se ztrátou 1:21,8min. obsadil mladší dorostenec Michal Starý, patnáctá dojela Kateřina Kovačičová.

V neděli čekal na dorostence intervalový závod klasicky a na dospělé skiatlon. Z dorostenců byla nejúspěšnější Kateřina Ostrejšová, která na 4 km klasicky dojela čtvrtá se ztrátou 25,6s. Kateřina Kovačičová zvládla svou trať jako sedmá nejrychlejší, Jan Pekař obsadil 12. místo.

Dospělým se vedlo ještě lépe. Šárka Klaclová proťala cíl mezi juniorkami jako stříbrná se ztrátou 1:26,3. Adéla Boudíková přezouvala lyže druhá, avšak svou pozici neudržela a dojela šestá. Skvěle si vedl Jan Šrail, který se po celou dobu závodu pohyboval v čelní skupině s konečným vítězem Horynou nebo Martinem Koukalem. Až v závěru na ně nestačil a dojel sedmý se ztrátou 40s. Dušan Augustiňák skončil desátý, Miroslav Janošec patnáctý.

Nové Město tak vévodí průběžnému hodnocení Ligy smíšených družstev s 1771,5 bodu před SKI Klubem Jablonec nad Nisou (1762,0 b.).