Jedná se o kombinézu, ve které Martina Sáblíková trénovala v letech 2014 až 2018 na olympijské hry Pchjongčchangu. Na nich tehdy získala stříbrnou medaili v závodě na pět tisíc metrů.

Kombinéza je unikátní také tím, že má na zádech nápis MARTINA, který na závodních kombinézách nenaleznete, a je samozřejmě Martinou Sáblíkovou osobně podepsána.

Tento nesporný skvost můžete vydražit na dobročinné aukční platformě Dobrobot. Výtěžek z aukce pomůže s provozem a nákupem vozů pro službu Osobní asistence, kterou poskytuje Portimo o. p. s. z Nového Města na Moravě.

Martina Sáblíková podporuje dobročinné akce pravidelně. V roce 2019 se například zúčastnila Běhu pro Domácí hospic Vysočina.

Fotogalerie: Martina Sáblíková při Běhu pro Domácí hospic Vysočina.

Vyvolávací cena dresu je stanovena na 1987 korun, která symbolizuje rok narození Martiny Sáblíkové. Ta prozradila, že aukci velmi ráda podpořila. „Jsem člověk se silným sociálním cítěním, takže si vážím kohokoliv, kdo poskytuje pomoc a péči slabším či lidem s postižením. Služba Osobní asistence, kdy pečovatelky objíždějí seniory a děti se zdravotním handicapem, mi přijde skvělá a strašně důležitá. Navíc se jedná o můj milovaný okres Žďár nad Sázavou, kde jsem se narodila, kde žiju, takže jsem neváhala ani chvíli a tuhle iniciativu podpořila. Bude skvělé, pokud se podaří vybrat peníze na další auta, bez kterých tuhle službu provozovat nejde,“ dodala Sáblíková.

Aukce na platformě Dobrobot potrvá do šestadvacátého června a skončí v devatenáct hodin.