V soutěži žen reprezentovala žďárské plavání Sylvie Růžičková, která hostovala v týmu Zlína. Této klubové soutěže se letos zúčastnilo osm ženských i mužských týmů. Poprvé se zúčastnila i reprezentace Slovenska, která přijela ukázat sílu svých závodníků.

Řada osobních rekordů

Tým mužů skončil na celkovém 4. místě ze šesti klubů, které se účastnily přímo MČR.

Nejlepšími výkony se předvedli hned tři závodníci, kteří překonali klubové rekordy na jednotlivých tratích. Leoš Dospěl na 800 PP v čase 7:16,17, sprinter Petr Mucha překonal rekord Martina Ferduse z roku 1986 na 50 RP časem 16,68 a Martin Zvěřina překonal svůj vlastní měsíc starý rekord na 400 RP časem 3:16,15.

Ostatní závodníci si vytvořili řadu osobních rekordů a neztratili se ve stále se zvyšující konkurenci. Výborně doplnili tým, který se opět po roce o příčku zlepšil, což je výborná výhlídka do dalších let.

Trenéry může těšit, že do širšího juniorského reprezentačního výběru ČR pro letošní rok byli vybráni Leoš Dospěl, Dalimil Fišar, Sylvie Růžičková a Jan Tesař, kteří se budou na dalších závodech pokoušet nominovat se na vrcholy letošního roku. Těmi budou ME juniorů v plavání s ploutvemi v bazénu a ME v dálkové plavání s ploutvemi.

Pavel Králíček