„Náš let z Prahy byl o hodinu zpožděný, proto jsme se k Moskvě blížili akorát v době útoku,“ nechal se slyšet Novák a dodal: „Přistáli jsme na letišti Šeremetěvo, ale napětí už bylo znát i tam.“

Na Šeremetěvu i dalším letišti Vnukovo začala platit okamžitě po výbuchu v hale Domodědova zpřísněná opatření. Zpravodajství o tragickém aktu byly i plné televizní obrazovky. Čeští rychlobruslaři se snažili co nejdřív dostat ke svým zavazadlům a přesunout se do hotelu. To se jim také po nějaké době povedlo.

„Ze záběrů, které jsme už viděli, došlo k výbuchu na Domoděvovu jen kousek vedle výdeje bagáže. To je k nevíře! Když člověk vidí, přes kolik policejních hlídek se na moskevském letišti pohybujete, tak je to, co se dnes v Moskvě stalo, skoro nepochopitelné,“ dodal Novák.

Do Moskvy se přemísťovala výprava, která kromě Martiny Sáblíkovové a Petra Nováka čítala ještě Karolínu Erbanovou, Zdeňka Haselbergera, Pavla Kulmu a Milana Sáblíka. Na rozdíl od dalších soupeřů letěl Novi Team už v pondělí, protože v Česku by neměl do víkendu kde trénovat. V Moskvě nyní sněží, přes den bylo -6°C, v noci se čeká -14.

V Moskvě pokračuje série ISU Essent World Cup, a to v sobotu a v neděli závody žen i mužů.