Sáblíková se nyní podle svých slov zdravotně cítí v pořádku. "Trápení se zády je pryč, opravdu drží, za což jsem šťastná. Občas mě trochu zlobí koleno, ale na ledě necítím žádnou bolest, takže by mě ani tohle nemělo limitovat. Budu se tak moci soustředit jen na výkony,“ vzkázala z Obihira česká ledová královna.

České rychlobruslařky se musely vyrovnat s časovým posunem, a tak vyrazily do země „vycházejícího slunce“ s časovým předstihem. „Je to u mě jako na houpačce: Jeden den všechno v pohodě, další den moc nespím, ale to je prostě posun. Uvidíme o víkendu, snad mě to neovlivní. S tím souvisí i to, že vůbec nevím, co od sebe můžu očekávat. Zatím mi přijde, že je každý den jiný led, což je trochu zvláštní. Možná je to mnou a tím, jak moje tělo prožívá ten časový posun,“ zamýšlí se Sáblíková.

Sama od sebe pak na prahu sezony od sebe raději moc neočekává. „Nedávám si žádné cíle, sama jsem zvědavá, jak se tahle sezona bude vyvíjet, ale věřím, a moc bych chtěla, aby všechno bylo v pořádku. I když už mám něco za sebou, i ve svých letech a s mými zkušenostmi, cítím před ostrým startem sezony jistou nervozitu,“ potvrdila několikanásobná olympijská vítězka svou povahu.

Na druhou stranu jde ale podle ní o start jako každý jiný. "Ať už má člověk top formu, nebo zrovna není v ideálním rozpoložení, stejně chce předvést ten nejlepší výkon a udělat co nejlepší výsledek. A moje forma? To se opravdu ukáže až o víkendu," dodala.