Šestinásobná mistryně světa Sáblíková obhájila na tříkilometrové trati stříbro z předchozího šampionátu v roce 2009. Loni trojku vyhrála na olympijských hrách.

Hvězdná česká rychlobruslařka startovala v poslední rozjížďce a útočila na nejrychlejší čas Wüstové 4:01,56. Sáblíková jela svým konstantním tempem a ještě dvě kola před cílem na Nizozemku, jež úvodní část tradičně „napálila“, ztrácela přes tři sekundy. Na rozdíl od Wüstové svěřenkyně trenéra Petra Nováka v závěru neodpadla, ale více než na půl sekundy se letošní mistryni světa ve víceboji nepřiblížila.

Stříbro získala Sáblíková bezpečně, svou největší rivalku z dlouhých tratí v této sezoně Beckertovou porazila o více než dvě sekundy. Osmá skončila slavná Němka Claudia Pechsteinová, jež se vrací po dvouletém trestu za porušení dopingových pravidel.

V pátek Sáblíkovou čeká start na 1500 metrů, kde obhajuje bronz z OH ve Vancouveru. V sobotu je pak na programu parádní trať Sáblíkové 5000 metrů, na níž bude usilovat o zisk čtvrtého světového zlata za sebou.