Rychlobruslařská hvězda vyhrála i čtvrteční časovku a stejný double se jí povedl již potřetí v historii oba závody opanovala také v letech 2010 a 2011.

Sáblíková se vrátila na trůn po roční odmlce. Loni v Púchově skončila druhá v boji proti chronometru a třetí v klasickém závodě.

V sobotu ale kralovala s velkým přehledem, když ujela zbytku pelotonu a druhou v pořadí Pavlínu Šulcovou, obhájkyni titulu a třetí ženu čtvrteční časovky, za sebou nechala na 88,8 km dlouhé trati o téměř dvě a půl minuty.

Pro šestadvacetiletou svěřenkyni trenéra Petra Nováka je to již osmý republikový titul na kole. Dva přidala v minulosti ještě v časovce dvojic s Martinou Růžičkovou (2009 a 2010).

„Není k tomu moc co dodávat… Martina byla výtečná při časovce na rovině, ale stejně se dnes ukázalo, že když se jí postaví do cesty kopce, nemá problém… Jela pro radost," uvedl Novák na webových stránkách Novis Teamu.

Na třetí příčce přivedla do cíle hlavní pole Pavla Havlíková. Její manko na dvojnásobnou olympijskou vítězku Sáblíkovou činilo téměř pět minut.

Mezi juniorkami byla nejlepší Elena Vaníčková před Natálií Kerschbaummayrovou a Janou Adámkovou.

Výsledky mistrovství ČR a SR v silniční cyklistice:

Časovka Ženy (20,5 km): 1. Sáblíková (Nowis Team) 28:21,25, 2. Hranaiová (Bigla Cycling Team) 50,98, 3. Šulcová (Bauknecht-Author) 2:04,60. Závod s hromadným startem Ženy (88,8 km): 1. Sáblíková (NowiS Team) 2:25,33, 2. Šulcová (Bauknecht Author) -2:28, 3. Havlíková (Zoung Telenet Fidea) -4:45.