A v neděli se k ní připojily i její reprezentační kolegyně Andrea Jirků a Karolína Erbanová. Trio českých rychlobruslařek se v týmové stíhačce zasloužilo o další historický zápis na ledovém oválu.

V německém Erfurtu Sáblíková vyhrála sobotní závod Světového poháru na 3000 metrů, svůj nejlepší v sezoně. Časem 4:03,65 vteřiny dokonce překonala o 85 setin rekord tamní dráhy. „Bylo to úžasné,“ citoval žďárskou závodnici server idnes.cz.

Už v pátek zajela šesté místo na patnáctistovce.

Jenže vláda české rychlobruslařské hvězdy Sáblíkové nad světem je hlavně na delších úsecích – a nezmění to ani její současné potíže s třísly.

Druhou v cíli, Němku Danielu Anschützovou-Thomsovou, porazila o půl vteřiny. A hlavní konkurentku, domácí veteránku Claudii Pechsteinovou, téměř o čtyři.

Také si v průběžném pořadí pojistila sobotním triumfem vedení na dlouhých tratích. Před posledními podniky v Heerenveenu a Salt Lake City je s luxusním náskokem 105 bodů blízko třetímu celkovému vítězství!

Neděle sobotní dojmy ještě překonala. Češky ve stíhačce při svém třetím startu dokázaly vyhrát. V novém českém rekordu… Radost jim nezkazil ani pád favorizovaných Holanďanek, které vyhrály oba předchozí závody.

„Všem třem holkám patří obrovské uznání, kvalifikovaly se tak jako trio na mistrovství světa. A mají blízko postup na olympiádu ve Vancouveru,“ prohlásil nadšený reprezentační kouč Petr Novák na stránkách martinasablikova.cz.