"Jsem strašně šťastná a překvapená. Před čtyřmi lety mě tady pád na pětce připravil o zlato, byl z toho bronz, tak to teď je taková satisfakce. Jsem moc ráda, že to dopadlo na zlato," radovala se Sáblíková na svých oficiálních internetových stránkách.

Vítězství ji těšilo i s ohledem na trenéra Petra Nováka. "Strašně mi věřil. Byl velký optimista a od začátku byl přesvědčen, že to můžu vyhrát. Celou dobu mi říkal, že to, co předvádím na ledě, ještě neviděl," uvedla Sáblíková, která světový šampionát ve víceboji ovládla v letech 2009 a 2010. Poté již kralovala Ireen Wüstová z Nizozemska, kterou česká reprezentantka v Kanadě z trůnu po čtyřech letech sesadila.

Sedmadvacetiletá Sáblíková do programu MS vstoupila desátým místem na pětistovce, podstatné však bylo, že si časem 39,23 sekundy vytvořila nový osobní rekord. "Trojka pak byla úžasná, byla to pecka. V neděli na patnáctistovce jsem byla kousíček od osobáku, ale přece jen jsem ještě trochu v nohách cítila tu trojku. Pětku jsem se snažila jet tak, abych vydržela. Led byl dost těžký a měla jsem toho plné zuby," zhodnotila Sáblíková celý závod.

Se ziskem zlaté medaile podle svých slov před MS nepočítala, v medaili ale doufala. "Všechno vyšlo na jedničku. Pětka se možná dala jet rychleji, ale když na ni člověk jde hodinu a půl po patnáctistovce, je to znát," řekla Sáblíková, která v této sezoně již ovládla závody na 3000 a 5000 metrů na MS jednotlivých tratích a získala stříbro na ME ve víceboji. Ještě ji čeká finále Světového poháru, ve kterém bude útočit na celkové deváté vítězství.

V neděli si v Calgary ale dopřála malouoslavu a již dnes se vrací do Evropy. "V první řadě si dám něco dobrého a nezdravého k jídlu. Před závody jsem jedla pořád těstoviny, rýži, saláty, teď mám chuť na maso. Třeba na párek a něco sladkého. Určitě si dám i skleničku červeného vína, ale musím si ještě sbalit věci," plánovala si Sáblíková.