"Dnes se mi jelo skutečně skvěle, snad jen první stovka na pětistovce mohla být lepší, mám dva osobní rekordy. Na trojku jsem to chtěla zkusit na světový rekord, ale v posledních dvou kolech mi došly síly," řekla Sáblíková na svém profilu na facebooku.

Čerstvá stříbrná medailistka ze sprinterského světového šampionátu Richardsonová konkurenci v úvodní pětistovce naprosto deklasovala. Zajela čas 37,11 a druhou Kanaďanku Kali Christovou za sebou nechala o více než sekundu a půl. Sáblíková byla desátá, časem 39,23 si posunula osobní rekord o 26 setin sekundy.

Následující závod na 3000 metrů trojnásobná olympijská šampionka jednoznačně ovládla. Jako jediná se dostala pod čtyři minuty a časem 3:55,10 si vylepšila další osobní maximum, v tomto případě o 45 setin. Dosavadní rekordy na pětistovce i trojce Sáblíková také zajela na oválu v Calgary, oba rovněž ve stejný den (12. února 2011).

"Jak vidím celkové pořadí? Nechci dělat předčasné závěry, je to víceboj, ovšem rozjeté to mám dobře," uvedla Sáblíková, která má ve své sbírce dvě zlaté, stříbrnou a bronzovou medaili z vícebojařského MS. Spokojený byl i kouč Petr Novák. "Martinu musím pochválit, jela přesné podle naší domluvy. Takže dnešek podle plánu, možná jsem čekal více od soupeřek," řekl Novák.

Třetí je Nizozemka Ireen Wüstová, která útočí na pátý titul za sebou. V neděli rychlobruslařky čekají závody na 1500 a 5000 metrů.