V rámci 74. světového šampionátu je na programu ode dneška do neděle šest závodů - časovka a závod s hromadným startem pro kategorie žen, mužů do 23 let a mužů elite. Zástupci české cyklistiky se objeví v pěti kategoriích.

Do nominace se dostaly také dvě zástupkyně kraje Vysočina. Závod s hromadným startem absolvuje rodačka ze Světlé nad Sázavou Jarmila Machačová a roli náhradnice pro časovku plní žďárská rychlobruslařka Martina Sáblíková.

„Velice si vážím toho, jak se letos do cyklistiky svěřenci rychlobruslařského trenéra Petra Nováka zapojili. Především pak Martina Sáblíková. To, že vybojuje pro sebe i pro naši zemi bronzovou medaili, to bylo velké překvapení,“ uvedl na webu Martiny Sáblíkové předseda Českého svazu cyklistiky Marian Štětina.

Podpora z Itálie

Do Německa se nakonec dvacetiletá reprezentantka nepodívá, ale na dálku bude, společně se svými kolegy z Novis Teamu, výkony českých závodníků bedlivě sledovat.

„Všem přejeme samozřejmě velký úspěch a zisk maxima nominačních míst pro OH 2008,“ vzkazuje do Stuttgartu Novák.

Ten nyní se všemi svými svěřenci trénuje na kolech v horách na severu Itálie a prioritně už přemýšlí o blížícím se začátku nové rychlobruslařské sezony.

Loni se na cyklistickém šampionátu prosadily především ženy. Kozlíková obsadila v časovce velmi slušné osmé místo a Huříková skončila při svém prvním startu mezi ženami dvanáctá. Právě ona je letos největší českou nadějí. Jejím cílem je umístění do desátého místa, které by jí zajistilo účast na olympiádě.

Šance na slušné umístění má také Kreuziger v závodě s hromadným startem. O jeho dobré formě svědčí konečné 21. místo na nedávno skončené Vueltě.