Do šampionátu zasáhnou také dvě rychlobruslařky ze Žďáru nad Sázavou, Andrea Jirků a Martina Sáblíková. Pro obě bude vystoupení v Bulharsku první mezinárodní prověrkou na kole.

„Beru to jako novou a hodně cennou zkušenost. Budu se snažit, abych odevzdala maximum a dopadla dobře,“ svěřila se před odletem Sáblíková. Opatrnější je tentokrát také kouč obou reprezentantek Petr Novák. „Cyklistika je pro mě úplně nový sport. Proto nemohu přesně říci, co od toho čekat, nebo tipovat tak, jako v rychlobruslení,“ krčil rameny trenér.

 

„Ale vím, že nepojedou špatně a zajedou dobrý výsledek,“ přispěchal s dodatkem.

Sáblíková se postaví na start časovky žen do 23 let a její kolegyni z Novis Teamu čeká stejná disciplína mezi juniorkami. „Doufám, že nebudou poslední,“ vtipkoval Novák.

Žádné výmluvy Menší komplikací by mohla být skutečnost, že ani jedna z jeho svěřenkyň není stoprocentně zdravotně v pořádku. Zkušenější Sáblíková má lehce pochroumanou ruku, Jirků si stěžuje na potíže při sezení v sedle. „Není to optimální,“ připustil kouč, který se však na nic podobného nechce vymlouvat.

Bezprostředně po cyklistickém šampionátu se obě závodnice vrátí ke svému hlavnímu sportu. V Berlíně je totiž čeká první soustředění na ledovém oválu. „Celý náš tým odjíždí už ve čtvrtek, my se tam přesuneme v sobotu přímo ze Sofie,“ uvedl Novák.