Blízko angažmá na Vysočině měl pětadvacetiletý házenkář už před necelým rokem. „První kontakt tehdy proběhl po přípravném utkání, kdy jsme se s Litovlí utkali s Novým Veselím,“ řekl Dořičák.

A pomyslné námluvy dál pokračovaly. „Pár tréninků jsem pak s týmem absolvoval loni v létě. Vedení však razilo strategii mít na každý post vedle zkušeného hráče také jednoho mladíčka. Proto to dopadlo až nyní,“ usmíval se.

Ten tak nejde do neznámého prostředí. „V juniorských kategoriích jsem za reprezentaci nastupoval s Lubou Bartůňkem a Mírou Štohanzlem, takže tyto kluky dobře znám. S ostatními hráči se navíc znám z dřívějších soubojů v extralize,“ prozradil.

V naší nejvyšší soutěži Dořičák v minulosti oblékal dres Zubří. „Zde jsem hrál od mých šesti let. Jenže před půldruhým rokem mi zde bez bližšího vysvětlení řekli, že už se mnou nepočítají. Byl jsem tak rád, že jsem mohl nastupovat v první lize za Litovel,“ popisoval.

Do Nového Veselí zatím pětadvacetileté levé křídlo přichází na půlroční hostování. „V jarní části bych měl nastupovat za oba týmy. Pokud by nastala kolize v termínech, bude záležet na domluvě trenérů obou mančaftů,“ sdělil.

Ambice nové posily házenkářů Sokola jsou jednoznačné. „Hlavním cílem je rozhodně postup do play-off. V souvislosti s ním ovšem také co nejlepší umístění v tabulce po základní části. Doufám, že při tom budu mužstvu maximálně užitečný,“ přál si Dořičák.