Účast na mistrovství Evropy přitom měla Martina Sáblíková letos v plánu. „Po zranění Tomaszówe, kde jsem měla problémy s tříslem a přitahovačem, jsme museli program změnit,“ vysvětlila rychlobruslařka v nahrávce pro média.

Bolestivé rozhodnutí padlo již před Vánocemi. „Ještě před vánočními svátky jsme vyrazili na soustředění, kde jsem ale nemohla ani do posilovny, ani skákat. Nemohla jsem na led ani běhat. Jediné, co jsem mohla, byla jízda na kole. Nejsem proto ani zdaleka připravená tak, jak bych chtěla být. Proto jsme se rozhodli mistrovství Evropy vynechat,“ prozradila Sáblíková.

O předčasném ukončení sezóny ale novoměstská rodačka neuvažuje. „Nyní budu přípravu zaměřovat na zbytek sezóny, to je na dva poslední závody Světového poháru v Salt Lake City a v Quebecu. A potom na mistrovství světa na jednotlivých tratích i ve čtyřboji,“ potvrzuje trojnásobná olympijská vítězka.

Konkrétní cíle si však před sebe nestaví. „Uvidíme, jak se nám podaří vyladit formu. Už se na závody moc těším a doufám, že už bude vše v pořádku,“ věří Sáblíková.

Česko bude při absenci Sáblíkové v Heerenveenu reprezentovat trio Zuzana Kuršová, Lucie Korvasová a Nikol Nepokojová.