Chcete důkaz? V předsezónních testech si vylepšila svá maxima. „Je to pravda, ale vše se uvidí až na ledě," brzdí předčasná očekávání česká rychlobruslařka.

Společně s koučem Petrem Novákem si opět kladou vysoké cíle: znovu bojovat o titul světové šampionky, odvézt si medaile z mistrovství světa i Evropy ve čtyřboji a také pravidelně triumfovat ve Světovém poháru či obhájit celkové vítězství v seriálu.

Martino, věříte údajům z předsezonních testů?

Kdyby byl jen jeden, myslela bych si, že to může haprovat, ale když jich je víc? Příprava proběhla fakt dobře.

Kolik takových testů jste absolvovala?

Zhruba tři. Jde například o kolo u lékaře nebo běhání. Petr říkal, že ty výsledky jsou dobré, ale já tomu tolik nerozumím.

Prý jste se zlepšila i na ledě konkrétně čas ve „sprintu" na jedno kolo…

Ano, zajela jsem si osobák 27,9 sekundy. Nejrychleji jsem zatím jela 28,2 asi před třemi roky.

Kolik toho máte letos v nohách?

Doufám, že dost (smích). Hlavně mám najeto asi tři a půl tisíce kilometrů na kole, to jsem nikdy předtím neměla. Loni jsem najela asi jenom dva.

Tréninkové deníky si pořád vedete?

Jasně že jo, poctivě. Mám je asi od roku 2000. Petrovi vždycky odevzdám měsíční součet a on se v tom hrabe.

Dobře připravené jsou i vaše soupeřky. Němka Stephanie Beckertová zajela hodně slušný čas na 3 000 metrů na evropské dráze.

Určitě mě její výsledek zarazil, ale je teprve začátek sezony. Já jsem zatím stála na ledě jen pět dní. Čas 4:05 je dobrý, ale maximálně mi to pomůže v tom, že vím, že musím máknout. První svěťák je až za tři týdny.

Už máte do závodění chuť?

Na mě vždycky přijde, až když jsem na ledě. Když tam vidím všechny ty lidi, začne se mi chtít závodit.

A cítíte tlak? Přece jen jste si zase s trenérem stanovili vysoké cíle…

Nejhorší ze všeho je první závod. Od něj se odvíjí celá sezona. Petr se ale moc ve svých předpovědích nemýlí, tak doufám, že všechno bude v pohodě. Hlavně, aby byla na mistrovství světa bedna. Když je bedna, vím, že jsem tam.

Stíháte u tak nabitého programu studovat?

Uvidíme. Přestoupila jsem na vysokou školu tělesné výchovy a sportu Palestra. Ekonomika mi moc neříkala, tohle je mi bližší.