Jdeme do finále. To si mohou před utkáním pátého kola play-out letošního extraligového ročníku říkat házenkáři Nového Veselí. Zápas závěrečného šestého kola si totiž už předehráli v Brně, sezonu tak ukončí s týdenním předstihem. Jejich souboj s Maloměřicemi začíná v sobotu v ZDT Aréně od 17 hodin.

A stále ještě mají o co bojovat. „Škoda jen, že tu s námi nemohou být při letošní derniéře naši fanoušci. Dobře víme, že jsme je letos častokrát zklamali, alespoň by však nyní mohli vidět, kam jsme se posunuli,“ sdělil před utkáním trenér Nového Veselí Peter Kostka.

Jeho svěřenci budou v souboji s posledním celkem tabulky play-out jednoznačným favoritem. V případě zisku dvou bodů navíc ještě mohou v tabulce předskočit Hranice. „Chceme se s ročníkem rozloučit vítězstvím a pěknou hrou. A také silným odkazem, že nám bylo ctí reprezentovat v právě končící sezoně barvy Nového Veselí,“ zdůraznil.

Už s předstihem také lehce začal hodnotit právě končící ročník. „Cíl, kterým byl postup do play-off, jsme nesplnili. Doplatili jsme přitom hlavně na chyby z nezkušenosti našeho mladého kádru, nejmladšího v celém extraligovém pelotonu,“ připomněl.

I to však může přinést některá pozitiva. „Mladí hráči získali neocenitelné zkušenosti, které mohou už v nadcházející sezoně jen a jen zúročit. Herní progres posledních týdnů je tomu solidním příslibem,“ dodal trenér Kostka.